Nasze samopoczucie popsuje dziś rekordowe ciśnienie

Nasze samopoczucie popsuje dziś rekordowe ciśnienie

Nawet 1050 hPa może wynieść dziś ciśnienie atmosferyczne. To znacząco może wpłynąć na nasze samopoczucie podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznaczając, że tak duże ciśnienie zdarza się w naszym kraju raz na kilkanaście lat.

Na Suwalszczyźnie ciśnienie może dziś sięgnąć 1042 hPa, a na południowym zachodzie 1046-1048 hPa. Modele zakładają również możliwość osiągnięcia nawet 1050 hPa. Przypomnijmy dotąd najwyższe ciśnienie w Polsce odnotowano w grudniu 1997 w Suwałkach i wynosiło ono 1054 hPa.

Szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego i związany z tym wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu może powodować nadmierne pobudzenie układu nerwowego: trudności z koncentracją. W bodźcowym środowisku szybko rozbudowującego się wyżu niekorzystnie na organizm człowieka będzie oddziaływać także duże zachmurzenie i wysoka wilgotność powietrza, zwłaszcza rano, kiedy to mogą również wystąpić mgły i zamglenia. W ciągu dnia utrzymujące się bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne, zwłaszcza na południu kraju, może przyczyniać się d o pogorszenia sprawności psychofizycznej. Może wystąpić ogólne osłabienie, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie i zdenerwowanie.

informuje IMiGW.
Źródło: IMiGW

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.