Złoty Wtorek - 2 rekordy świata na paraolimpiadzie

Polacy podkręcili tempo na paraolimpiadzie w Atenach. Po satysfakcjonujących poniedziałkowych wynikach, wtorek przyniósł naszej reprezentacji aż 10 krążków.
   Złoty medal w pływaniu stylem motylkowym zdobyła Joanna Mendak. Polka dystans 100 metrów przepłynęła w ciągu 1.04,87 min. W ten sposób poprawiła o 1 sekundę rekord świata, który również należał do niej.
   Już drugie srebro dla biało czerwonych zdobyła w pływaniu Katarzyna Pawlik. Tym razem na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.
   Po jednym brązowym medalu w pływaniu dorzucili Ryszard Beczek – 200 m. stylem dowolnym oraz Mateusz Michalski stylem grzbietowym na 100 metrów.

Polski dyskobol Tomasz Blatkiewicz poprawił swój rekord świata. Rzutem dyskiem na odległość 51,75 m. zdobył trzeci złoty medal dla polskiej ekipy. Polak poprawił dotychczasowy rekord świata aż o 4 metry.
   Renata Chilewska odniosła tryumf w konkurencji rzutu oszczepem. Rywalki polskiej lekkoatletki dostały lekcję z rzemiosła rzucania „dzidą” na odległość, a Renacie przypadło złoto.
   Najbardziej doświadczony zawodnik w polskiej ekipie – Mirosław Pych, w rzucie oszczepem zdobył srebro.

Spełniły się wielkie nadzieje medalowe pokładane w Natalii Partyce. Nasza tenisistka stołowa mimo, iż ma dopiero 15 lat, udźwignęła ciężar presji wyniku i zdobyła czwarte złoto dla naszej reprezentacji we wtorek.

Nasi szermierze po sukcesach indywidualnych wywalczyli dwa medale w konkurencjach drużynowych. Arkadiusz Jabłoński, Dariusz Pender, Rodosław Stańczuk i Robert Wyśmierski zajęli drugie miejsce i tym samym srebrne medale w szpadzie.
   Kobiety zdobyły 3 miejsce w konkurencji drużynowej floretu. Brązowa ekipa składała się z Renaty Frelik, Jadwigi Polasik, Dagmary Witos i Marty Wyrzykowskiej.
   Wtorkowy bilans medalowy naszej reprezentacji jest oszałamiający. W ciągu jednego dnia Polacy zdobyli 10 medali, w tym aż 4 złote. Łącznie mamy już 19 krążków paraolimpijskich (5-7-7), co daje nam 14. lokatę w klasyfikacji ogólnej.