Szkolny ogród dla Niepodległej

Szkolny ogród dla Niepodległej
Fot. Adminstrator

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 2 świętowali rocznicę odzyskania niepodległości, łącząc patriotyzm i ekologię – stworzyli „Alejkę dla Niepodległej”.

SOSW nr 2 nie pierwszy raz aktywizuje uczniów i wychowanków do dbałości o środowisko przyrodnicze. Niedawno placówka wzięła udział w konkursie Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, którego celem było kształtowanie patriotycznych i ekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Przystąpiono do realizacji projektu „Szkolny ogród dla Niepodległej”.

– W szkolnym co i rusz coś się dzieje, coś się zmienia. Wymuszają to pory roku, ale tym razem wzbogaciliśmy się o piękne nasadzenia, które utworzyły Alejkę dla Niepodległej – mówi Marzena Żachowska, pedagog SOSW nr 2 w Elblągu.

Dla uczniów ekologia odgrywa ważną rolę. Zostali Eko Odkrywcami, wielokrotnie angażowali się w też w akcje sprzątania świata, w ramach projektu „Tajemnice Hoggo – badam, doświadczam, działam” podejmowali działania ekologiczne i poznawali przyrodę poprzez muzykę. Na Turnusie Uśmiechu, gdzie odkrywali historię i otoczenie Wisły, doświadczali wpływu środowiska na edukację i Zdrowie

Pomocna technika

Pomocna technika

Pomocna technika
MS                                   Wersja oryginalna wpisu dostępna pod adresem http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk=19239

Print Friendly, PDF & Email