Wytwórnia Paramount szerzej otwiera drzwi aktorom z niepełnosprawnościami

Wytwórnia Paramount szerzej otwiera drzwi aktorom z niepełnosprawnościami
Fot. Pixabay

Jak informuje portal „Variety” Paramount Pictures przyjęło wytyczne Ruderman Family Foundation dotyczące castingów dla niepełnosprawnych aktorów do produkcji filmowych.

– Integracja osób niepełnosprawnych ma kluczowe znaczenie dla autentycznego zaangażowania w różnorodność w naszej branży i społeczności – zaznaczył w oświadczeniu cytowanym przez portal „Variety” prezes Paramount Pictures, Jim Gianopulos.

Wspomniane studio filmowe zobowiązało się do zwiększenia liczby niepełnosprawnych aktorów i aktorek, którzy biorą udział w castingach do ról filmowych.

Jay Ruderman, prezes Ruderman Family Foundation, powiedział „Variety”, że przyjęcie przez Paramount tych wytycznych jest „najnowszym kamieniem milowym w integracji” w przemyśle rozrywkowym.

Jak przypomina portal, jako pierwsze tego typu deklarację w 2019 wprowadziło w życie CBS Entertainment.

– Deklaracja Paramount otwiera drzwi do inkluzywnej obsady zarówno w filmach pełnometrażowych, jak i serialach telewizyjnych. Według organizacji społeczność osób niepełnosprawnych stanowi ponad 20% populacji USA – czytamy w artykule „Variety”.

– Narastająca fala postępu i przełomowych zmian obejmuje rozrywkę, w której główne wytwórnie zobowiązują się do integracji i autentycznej reprezentacji nie tylko w słowie, ale także poprzez decyzje dotyczące obsady – powiedział dla „Variety” Ruderman. – W miarę jak coraz więcej studiów (filmowych – red.) przyjmie te wytyczne, niepełnosprawność będzie nadal odgrywać należną jej rolę jako część definicji różnorodności w Hollywood, a przemysł rozrywkowy będzie w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał jako siłę napędową zmiany prospołecznej – dodał.

Źródło: Variety
Oprac. Red.
Print Friendly, PDF & Email