#Wszyscy do wioseł. Fundacja Legii na rzecz osób bezdomnych

#Wszyscy do wioseł. Fundacja Legii na rzecz osób bezdomnych
Fot. Pixabay

„#Wszyscy do wioseł” to nazwa akcji, która po raz piąty organizowana jest przez Fundację Legii. Charytatywne regaty na wioślarskich ergometrach będą połączone ze zbiórką funduszy, które przekazane zostaną Fundacji Daj Herbatę, od lat zajmującej się pomocą dla osób bezdomnych.

Dziś (24 listopada) Fundacja Legii startuje z piątą edycją charytatywnych regat na wioślarskich ergometrach #WszyscyDoWioseł. Jak zapowiada Fundacja, w tym roku zebrane środki trafią do Fundacji Daj Herbatę, która od lat opiekuje się osobami w kryzysie bezdomności, aktywizuje je i pomaga w wychodzeniu z bezdomności.

– Do akcji można się włączyć na kilka sposobów – zostając sponsorem, zgłaszając do regat czteroosobową drużynę i wpłacając opłatę startową albo pomagając jako wolontariusz w organizacji wydarzenia – czytamy na legia.com.

Wydarzenie odbędzie się już dziś między godz. 9:00 a 19:00. Udział w akcji weźmie 120 załóg, które będą wiosłować w 10-minutowych zmianach. Wśród zawodników nie zabraknie znanych osób: influencerów, sportowców i dziennikarzy.

– #WszyscyDoWioseł to projekt, który od pierwszej edycji procentuje dobrem. Wielką wartością tej formy pomagania jest połączenie sportu – bo to w końcu prawdziwe ściganie na ergometrach – z konkretną formą wsparcia, edukacją i uwrażliwianiem na ważne problemy społeczne. W tym roku będziemy pomagać Fundacji Daj Herbatę oraz jej podopiecznym, osobom bezdomnym, na których sytuację warto zwrócić uwagę i pomóc wyjść z kryzysu. Dzięki Fundacji Legii, jej oddanym wolontariuszom, partnerom i projektom takim jak #WszyscyDoWioseł dajemy im nadzieję na zmianę swojego życia – mówi cytowana przez portal legia.com Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

oprac. MM / źródło: legia.com
Print Friendly, PDF & Email