Wrocław: Można wpłacać pieniądze na rehabilitację Julii – studentki i ofiary wypadku samochodowego w Oławie

Wrocław: Można wpłacać pieniądze na rehabilitację Julii – studentki i ofiary wypadku samochodowego w Oławie
Fot. Ryutaro Tsukata/Pexels

Nastoletnia Julia Sulej walczyła o życie we wrocławskim szpitalu. Trafiła do niego po listopadowym wypadku samochodowym, do którego doszło w dolnośląskiej Oławie. W auto Julii wjechała pijana kobieta.

Konieczna była operacja, a teraz rodzina zbiera pieniądze na leczenie i rehabilitację. Datki można wpłacać przez portal Zrzutka.pl. Zobaczcie, jak możecie pomóc!

Pijana młoda kobieta, sprawczyni wypadku, czołowo wjechała w auto Julci. Z pojazdu Julii praktycznie nic nie zostało, a siła uderzenia drugiego samochodu była tak mocna, że aby wyciągnąć dziewczynę z pojazdu, służby musiały użyć specjalnego hydraulicznego sprzętu.opis na Zrzutka.pl

Na zdjęciu: Julia i ratownicy medyczni w akcji ratunkowej na miejscu wypadku / Fot. mat. prasowe
W auto Julii wjechała pijana kobieta

Do wypadku samochodowego doszło w nocy z 12 na 13 listopada 2022 roku na moście w Oławie. Policjanci ustalili później, że spowodowała go 21-latka, która nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na lewy pas i uderzyła w fiata, którym jechała 19-letnia Julia Sulej – studentka wrocławskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Sprawczyni wypadku miała ponad 2 promile.

Julia w krytycznym stanie, z poważnym urazem głowy i wieloma obrażeniami wewnętrznymi, trafiła do szpitala we Wrocławiu. 14 listopada ubiegłego roku przeszła operację. Prawdopodobnie będą potrzebne kolejne. Lekarze przewidują, że konieczna będzie rehabilitacja. Rodzina Julii zorganizowała Zrzutkę.

Razem dla Julii na Zrzutce. Jak można pomóc? 

Ciężko jest prosić o pieniądze, ale z góry dziękujemy za każde słowo wsparcia i za każdą wpłatę, która pomoże Julii w kosztownym leczeniu i rehabilitacji. Pokażmy Julii, że ludzi dobrej woli jest więcej, że wspólnie sprawimy, aby znów zaczęła się uśmiechać, aby znów mogła przytulić rodziców, siostrę oraz  najbliższych Jej sercu ludzi.opis na Zrzutka.pl

Zbiórka pieniędzy dla Julii na zrzutka.pl trwa. Do jej zakończenia zostało ponad 50 dni. Do tej pory (2 stycznia 2023 roku) ponad 3 tysiące osób zebrały niespełna 282 tysiące złotych. To o kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej niż ustawiona na początku kwota, ale z pewnością przydadzą się kolejne datki.

Tutaj możesz pomóc 19-letniej Julii, studentce z Wrocławia.

Print Friendly, PDF & Email