Policjanci podsumowali sylwestrowy weekend

Policjanci podsumowali sylwestrowy weekend
Fot. Pixabay

Policjanci z Elbląga podsumowali sylwestrowy weekend. Nie odnotowano wypadków  związanych ze środkami pirotechnicznymi. Były 24 kolizje i 1 wypadek drogowy. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 175 razy. Na ulicach wylegitymowali 470 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 15 mężczyzn. Nałożono 36 mandatów, 97 razy pouczano i skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie.

Policjanci z ruchu drogowego odnotowali 24 kolizje. Był 1 wypadek drogowy, który miał miejsce 1 stycznia br. w miejscowości Kwietnik (gm. Młynary). 37-letni kierujący renault uderzył w drzewo. Z wewnętrznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Tam badanie wykazało, że miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano krew do analizy laboratoryjnej. Jechał sam. Nikt inny nie odniósł obrażeń. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie.

Ponadto policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 104 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 4×50+). Nałożono 61 mandatów, 75 razy pouczano, zatrzymano 6 praw jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci przeprowadzili 471  kontroli trzeźwości kierowców. 30 grudnia zatrzymali 45-latka, który w miejscowości Żurawiec (gm. Markusy) dachował volkswagenem. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia. Badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają także okoliczności pożaru klatki schodowej budynku mieszkalnego przy ul. Dolnej w Elblągu. Doszło do niego 1 stycznia br.. Ewakuowano 9 osób. Nikt nie odniósł obrażeń.

Print Friendly, PDF & Email