Warto wiedzieć jak uratować komuś życie

Fot. Rafał Sułek
Fot. Rafał Sułek

Na Placu Jagiellończyka do godziny 17:00 trwa dziś (22 sierpnia) festyn rodzinny w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada”. Na odwiedzających czekają m.in. pokazy pierwszej pomocy i użycia AED, strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci czy możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.

Jednym z punktów dzisiejszego festynu, było przekazanie na ręce Wiceprezydenta Michała Missana urządzenia AED. Zostanie ono zamontowanie na budynku Urzędu Miejskiego.

– W naszym mieście takich urządzeń jest ponad trzydzieści, lecz z doświadczenia wiem, że nigdy nie będzie ich zbyt dużo. Każde kolejne, to większa szansa na to, by komuś uratować życie. Dziękujemy bardzo za ten dar – powiedział Michał Missan odbierając urządzenie.

Następnie wszyscy zebrani mieli możliwość zapoznania się z procedurą udzielania pierwszej pomocy osobie potrzebującej pomocy. Podczas pokazu, w którym uczestniczył także wiceprezydent, organizatorzy przekazali szereg informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy oraz zasady działania urządzenia AED. Można było też dowiedzieć, że ze względu na panującą pandemię, nico zmieniły się procedury udzielania takiej pierwszej, przedmedycznej pomocy.

W programie eventu przewidziane są m.in.:

• pokazy pierwszej pomocy i użycia AED

• możliwość sprawdzenia refleksu,

• sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle),

• strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci,

• aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny)

• SKANER WZROKU (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie)

• możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.

Uczestnicy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (dla dorosłych i najmłodszych), zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku.

Wydarzenie organizowane jest przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi. Ma na celu rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Kampania ma charakter ogólnopolski i jest przeprowadzana w dwunastu miastach w Polsce oraz na autostradach A1 i A2. Kampania odbywa się pod patronatem i przy współpracy Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Aby obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia, kliknij w zdjęcie główne artykułu.

Print Friendly, PDF & Email