Trwa akcja "Pomagam Bardziej" – na liderów pomagania czekają koszulki projektu Roberta Kupisza

Trwa akcja "Pomagam Bardziej" – na liderów pomagania czekają koszulki projektu Roberta Kupisza
Fot. nadesłane

Robert Kupisz, polski projektant mody, tancerz i stylista, przygotował projekt wyjątkowej koszulki dla charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run. Żółte Koszulki Lidera trafią do drużyn biegowych, które zbiorą największą kwotę w ramach dobroczynnej akcji „Pomagam Bardziej”. Liderzy pomagania z 10 miast w Polsce otrzymają pierwsze nagrody już w lipcu.

Poland Business Run to największa w kraju charytatywna sztafeta, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom po amputacjach i z dysfunkcjami narządów ruchu. Co roku towarzyszy jej akcja „Pomagam Bardziej”, czyli zbiórka dodatkowych funduszy na protezy kończyn, rehabilitację i wsparcie psychologiczne dla beneficjentów biegu.

„Pomagam Bardziej” to propozycja dla drużyn zapisanych na bieg, a także wszystkich osób, które chcą pomóc, a z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w sztafecie. Zespół, który w danym miesiącu zachęci do wsparcia swoich znajomych, rodzinę i współpracowników i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, którą co roku przygotowuje inny projektant mody.

W poprzednich edycjach za specjalny projekt koszulki odpowiadały takie postaci polskiej sceny modowej, jak Dawid Woliński, Łukasz Jemioł czy duet Paprocki i Brzozowski. W tym roku Żółtą Koszulkę Lidera przygotował Robert Kupisz, projektant, tancerz i stylista fryzur, wielokrotnie wyróżniony za swoje kolekcje, jak również sukcesy taneczne.

– Zdecydowałem się na współpracę nad projektem Żółtej Koszulki Lidera, bo idea sportu jest mi bardzo bliska. Sam biegam, uprawiam cross fit i nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Mój projekt koszulki nawiązuje do kolekcji FAIR PLAY z 2014 roku, która była inspirowana sportowcami, a szczególnie tym, co w sportowej rywalizacji najważniejsze, a więc gry zgodnie z zasadami fair play. Na nadruku umieściłem liść laurowy, symbolizujący zwycięstwo w równej walce – czego życzę wszystkim uczestnikom biegu Poland Business Run – mówi Robert Kupisz.
Choć pomysł na Żółtą Koszulkę Lidera organizatorzy charytatywnego biegu zaczerpnęli z wyścigu kolarskiego Tour de France, w tym przypadku nie jest istotna sama konkurencja, lecz realna pomoc potrzebującym. Każdy może wpłacić choćby symboliczną kwotę i tym samym wesprzeć osoby z niepełnosprawnością ruchową.

– By przyłączyć się do zbiórki, wystarczy wejść na stronę polandbusinessrun.pl, wybrać miasto, a następnie drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjach – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Koszulki projektu Roberta Kupisza Fundacja Poland Business Run rozda trzykrotnie. Kwoty na kontach drużyn w każdym mieście zostaną podliczone 30 czerwca i 31 lipca, a następnie podczas finału akcji w dniu biegu, 8 września o godzinie 12.00. Zwycięskie drużyny ostatniej tury odbiorą Żółte Koszulki Lidera na scenie w każdym mieście.
Wpłaty w ramach akcji „Pomagam Bardziej” można dokonać za pośrednictwem strony internetowej: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr.

Jednocześnie nadal trwa rejestracja biegaczy do charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Na 5-osobowe drużyny wciąż czekają miejsca w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie i Szczyrku.

Print Friendly, PDF & Email