Toruń: Zrób sobie mikołajkowy prezent – zbadaj się

Toruń: Zrób sobie mikołajkowy prezent – zbadaj się
Fot. Adminstrator

6 grudnia na trasie tramwajowej linii nr 1 w Toruniu odbędzie się akcja profilaktyczna „Rzucamy Światło na raka!!!”. Mikołajkowe spotkanie ma uzmysłowić torunianom, jak ważna jest profilaktyka oraz wprowadzić ich w świąteczny nastrój.

Już po raz trzeci Akademia Walki z Rakiem Fundacji Światło wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Toruniu zapraszają na akcję profilaktyczną „Rzucamy Światło na raka!!!”. W jej ramach, 6 grudnia specjalny tramwaj kursować będzie na trasie linii numer 1. W pojeździe podopieczni Akademii Walki z Rakiem wraz z przyjaciółmi zachęcać będą pasażerów do badań profilaktycznych w kierunku wykrywania chorób nowotworowych.

Akcja „Zrób sobie prezent – zbadaj się!!!” skierowana jest nie tylko do pań, ale także do panów, którzy powinni się badać, np. pod kątem wykrywania raka prostaty.

Mikołajkowy, prozdrowotny tramwaj będzie kursował w godz. 15:00 – 18:00 na trasie linii nr 1. W czasie podróży pasażerom towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu toruńskich artystów. Kolędy zagrają Leszek Miliński, Tomasz Gumowski i Krzysztof Kwiatkowski, a do wtóru zaśpiewają Kasia Gucajtis i Jacek Beszczyński. W akcji uczestniczuć będą także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce.

Sylwia Derengowska / torun.pl
Źródło: torun.pl
Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email