Mikołaj odwiedził dzieci w PSONI

Mikołaj odwiedził dzieci w PSONI
Fot. Adminstrator

„Jestem u Was wcześniej ale to nie falstart – to dlatego że mam jeszcze mnóstwo dzieci do odwiedzenia” – mówił wczoraj (3 grudnia) Mikołaj dzieciom z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Elblągu.

W ten sposób Rotary Club Elbląg Centrum rozpoczął swoje tegoroczne, czwarte już, spotkania Mikołajkowe.

Jak co roku przygotowania do akcji rozpoczęły się na długo przed Mikołajkami. Już od połowy września trwało zbieranie słodyczy, które są częścią mikołajkowych paczek. Darczyńcą mógł zostać każdy. Wystarczyło tylko zebrać słodkości w swoim gronie i powiadomić panie z Klubu Rotary lub osobiście dostarczyć je do siedziby Klubu. Jak co roku elblążanie nie zawiedli. Słodkie paczki przynosili zarówno dzieci jak i dorośli. W sumie na całą akcję przygotowano już ponad 300 paczek a to jeszcze nie koniec, bo pakowanie cały czas trwa.

Oprócz słodkości w paczkach znalazły się też książeczki i pluszaki. Wszystko zapakowane było w samodzielnie uszyte przez Rotarianki woreczki z firanek.

Podczas wczorajszej wizyty w PSONI dzieci były bardzo szczęśliwe z wizyty Mikołaja. Było dużo śpiewu, radości i oczywiście prezenty.

W najbliższych dniach Mikołaj odwiedzi dzieci i seniorów z placówek m.in. w Elblągu i Fromborku.

Kliknij w zdjęcie główne i zobacz jak wiele radości było podczas tej wizyty. Zdjęcia pochodzą z Facebooka Rotary Club Elbląg Centrum.

Print Friendly, PDF & Email