Toruń: Wolontariat sąsiedzki

Toruń: Wolontariat sąsiedzki
Fot. Pixabay

W trudnym czasie epidemii wielu mieszkańców Torunia stara się nieść pomoc osobom, które jej potrzebują. Jedną z grup, w której można znaleźć wsparcie, jest Wolontariat Sąsiedzki.

To oddolna inicjatywa wielu środowisk – Samorządu Studenckiego UMK, klubów sportowych, mediów oraz mieszkańców Torunia – która opiera się na ich bezinteresownej pomocy. Wolontariat Sąsiedzki służy szybkiej komunikacji i działaniu w obrębie dzielnicy (osiedla), gdzie wolontariusze wspierają seniorów, osoby w głównej grupie ryzyka i będące na kwarantannie, w codziennych czynnościach.

Jeśli chcesz pomóc

Wolontariuszem może zostać każdy. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: wolontariat@samorzad.umk.pl, wpisując w treści maila swoje imię, telefon kontaktowy i obszar działania.

Jeśli potrzebujesz pomocy

Każdy, kto potrzebuje pomocy powinien się skontaktować telefonicznie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, tel. 56 477-00-91 lub 56 477-00-92.

Grupa na Facebooku

Więcej informacji o Wolontariacie Sąsiedzkim można znaleźć również na Facebooku, gdzie uruchomiona została grupa interwencyjna
Przejdź na stronę grupy Wolontariat Sąsiedzki

Wpisując swoje zgłoszenie lub chęć ofiarowania pomocy wystarczy podać dzielnicę, w której się zamieszkuje oraz hasło #pomogę lub #potrzebujępomocy i czekać na kontakt od wolontariuszy.

Źródło: torun.pl

Print Friendly, PDF & Email