Teraz My! Seniorzy spotkali się w Światowidzie

Występy artystyczne, pokaz makijażu, prezentacja sprzętu do tlenoterapii, sesje w komorze hiperbarycznej, a także gotowanie na żywo w wykonaniu Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Te i wiele innych atrakcji czekały na odwiedzających podczas odbywających się dziś (7 grudnia) w Światowidzie Targów Seniora – Teraz My!

– Targi Dla Seniorów w Światowidzie, to okazja, by kolejny raz udowodnić wszystkim, że nie ważna jest metryka. Dzielcie się Państwo swoimi doświadczeniami z młodymi pokoleniami, bo to co zdobyliście w swoim życiu, jest dzisiaj potrzebne młodym pokoleniom, które nierzadko czuje się zagubione. Życzę Państwu, byście dalej chcieli chcieć realizować swoje marzenia i pokazywać innym, że można i warto być aktywnym oraz otwartym na innych – mówił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid, podczas otwarcia tarów.

Na scenie zaprezentowały się z różnorodnym repertuarem zespoły seniorskie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu i Pasłęku, grupa wokalna z Polskiego Związku Niewidomych, Chór „Malinki” z Klubu Seniora Nad Jarem w Elblągu, Zespół „Sentyment” oraz „Tolkmiczanki” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku oraz zespół „Sasanki” z Suchacza. Podczas występów nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca.

W przerwach między występami, można było zaznajomić się z zagadnieniami prawnymi, socjalnymi oraz zdrowotnymi przedstawianymi przez przedstawicieli poszczególnych wystawców np. Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Elblągu, przedstawicieli ZUS, ECUS czy firm ACS Słuchmed, EL-COMP oraz Gabinetu Hiperbarycznego. Przy stoisku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego można było również sprawdzić stan swojego zdrowia by następnie oddać się w ręce Moniki Kiełek – makijażystki, wizażystki i stylistki fryzur. Przy tym stoisku panie mogły również otrzymać szereg informacji dotyczących codziennej pielęgnacji skóry i włosów.

– Cieszę się, że po rocznej przerwie udało się nam to wydarzenie ponownie zorganizować. To już czwarta edycja przed nami. Tym większe emocje przed nią, gdyż rok temu, ze względu na pandemię, nie mogliśmy zaprosić państwa do wspólnego świętowania. Serdecznie dziękuję dyrekcji Centrum Spotkań Europejskich Światowid, tutejszym pracownikom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Bez waszego wsparcia oraz zaangażowania to wszystko nie byłoby możliwe. Jednocześnie apeluję do wszystkich seniorów, dbajmy o siebie. Przestrzegajmy wszelkich obostrzeń i wymogów sanitarnych, by nie zmogła nas pandemia i byśmy mogli znów, w maju przyszłego roku, spotkać się wspólnie na koncercie „Co nam w duszy gra” – dodała Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów.

Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelację z wydarzenia.

Print Friendly, PDF & Email