Smocze łodzie opanują rzekę Elbląg! Zgłoś się do rywalizacji

Smocze łodzie opanują rzekę Elbląg! Zgłoś się do rywalizacji
Fot. mat. prasowe

Przed elblążanami dużo zabawy i rywalizacji na wodzie. Podczas Dni Elbląga odbędą się wyścigi smoczych łodzi zakupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Każdy może zgłosić drużynę.

Na zawody zaprasza Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, a udział w nich jest bezpłatny.

Wyścigi smoczych łodzi to jedna z atrakcji tegorocznych Dni Elbląga.

  • Rywalizacja wioślarzy została zaplanowana na 25 czerwca (niedziela).
  • Zgłoszenia przyjmowane są do 22 czerwca.

Do udziału w imprezie zaproszeni są wszyscy chętni amatorzy: grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji, samorządów i klubów sportowych.

Główną areną zmagań smoczych łodzi będzie tradycyjnie rzeka Elbląg, pomiędzy mostami Wysokim a Niskim. Początek zawodów zaplanowano na o godz. 10:00. Dla trzech najlepszych ekip przewidziano puchary Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz medale, a dla wszystkich drużyn pamiątkowe dyplomy.

Załoga składa się z 10 osób plus dobosz, czyli osoby nadającej rytm poprzez uderzanie w bęben. Co ważne, mogą to być załogi mieszane – liczba kobiet i mężczyzn może być dowolna. Możliwy jest udział osób, które w dniu startu mają ukończone 14 lat.

  • Zgłoszenia, które przyjmowane są do 22 czerwca, należy przesyłać poprzez formularz Google tutaj.
  • Regulamin zawodów dostępny jest tutaj.

Startujący zawodnicy są zobowiązani do udziału w wyścigach w kamizelkach asekuracyjnych, które zapewnią organizatorzy. Na każdej łodzi nad bezpieczeństwem uczestników wyścigów będzie czuwał sternik.

Print Friendly, PDF & Email