Senior: Nowoczesna technologia w służbie seniorom

Senior: Nowoczesna technologia w służbie seniorom
Fot. Adminstrator

Krakowskie władze chcą wprowadzić zdalną i nowoczesną opiekę nad starszymi osobami. Jednak, aby rozwinąć nowoczesną opiekę nad pacjentami są potrzebne pieniądze, które pozwolą wykorzystać telemedycyjnę do usprawnienia realizowanych zdań przez placówki medyczne.

W zeszłym roku Urząd Miasta Karkowa wspólnie z firmą Comarch rozpoczął pracę nad projektem, który ma promować wśród seniorów nowoczesne usługi medyczne, takie jak: telemedycyna i teleopieka. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych pozwoli również monitorować stanu zdrowia pacjenta w dowolnej chwili i miejscu.

W ramach programu 27 lutego w Centrum Szkoleniowo–Konferencyjnym Comarch odbyła się konferencja, która była poświęcona zastosowaniu urządzeń informatycznych i monitorujących zdalnie zdrowie seniorów. Lekarze i seniorzy podczas konferencji mogli dowiedzieć się jak wygląda monitorowanie pacjenta za pomocą nowoczesnych urządzeń. Zaprezentowano m.in. kamizelkę do badania EKG, którą można nosić bez poczucia dyskomfortu a także wodoodporną bransoletkę życia w której umieszczony jest czujnik, który wykrywa utratę przytomności lub upadek

Wszystkie rozwiązania mają na celu natychmiastowe połączenie z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia.

Krakowscy seniorzy mogą testować najnowsze technologie dzięki współpracy Comarchu z władzami miasta, lecz niestety obecnie jest to płatne. Miasto zapewnia, że jeżeli tylko wpłyną środki do samorządu, zostaną natychmiast podjęte działania, aby telemedycyna była dostępna dla wszystkich i dofinansowana.

  Oprac. Ewelina Bober Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15377 

Print Friendly, PDF & Email