Próbowali oszukać starszą panią. Tym razem oszuści stracili telefon

Próbowali oszukać starszą panią. Tym razem oszuści stracili telefon
Fot. Pixabay

Pewna kobieta odebrała telefon od „oficera CBŚP”, który namówił ją na wypłacenie pieniędzy z banku. I tak by się zapewne stało, gdyby nie czujność pracownicy banku, która zorientowała się, że ma do czynienia z próbą oszustwa.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (13.12) w Elblągu. Do starszej pani zadzwonił oszust podający się za policjanta „centralnego biura śledczego” i poinformował ją, że prowadzą akcję przeciwko oszustom a jej pieniądze w banku są zagrożone. Namówił kobietę, by ta wypłaciła je i przekazała „policjantom po cywilnemu”, którzy się do niej zgłoszą.

Gdy kobieta szła do banku wypłacić pieniądze podszedł do niej nieznany mężczyzna i wręczył jej telefon komórkowy. To właśnie przez niego miała się komunikować z „policją”. Kobieta nie wypłaciła jednak pieniędzy i nie przekazała ich oszustom, bo w banku prawidłowo zareagowała pracownica placówki. Kasjerka nie miała wątpliwości, że jest to oszustwo i na miejsce wezwano prawdziwą policję. Od kobiety przyjęto zawiadomienie o próbie wyłudzenia pieniędzy a także zabezpieczono telefon komórkowy który dostała od oszusta.

Policjanci Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wielokrotnie spotykali się z pracownikami banków, szkoląc ich w kwestii właśnie tego rodzaju oszustw. Wczorajsze udaremnienie oszustwa to kolejne już działanie ze strony pracownika banku, które kolejnej osobie uratowało oszczędności.

Za wyłudzenie pieniędzy zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email