Poznań: Opieka dla dzieci z Ukrainy - ruszył nabór

Poznań: Opieka dla dzieci z Ukrainy - ruszył nabór
Fot. UM Poznań

Miasto przeznaczyło 170 tys. zł na zapewnienie opieki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Ruszyły nabory na dwa związane z tym projekty – w każdym z nich organizacje pozarządowe będą mogły dostać nawet po 10 tys. zł dofinansowania. 

Oba zadania polegają na organizacji opieki dla dzieci i młodzieży w formule pozaszkolnej. Może to być np. zorganizowanie czasu wolnego w świetlicy, zajęć edukacyjnych, pedagogicznych, integracyjnych czy pomoc w nauce. 

Stowarzyszenia i fundacje, które zdecydują się wziąć udział w naborze, będą musiały zapewnić młodym obywatelom Ukrainy (w wieku od 4 do 18 lat) opiekę co najmniej przez 5 dni w tygodniu, przez 6 godzin dziennie. Dzieciom musi być zapewniony przynajmniej jeden posiłek każdego dnia. Prowadzone zajęcia powinny zapewnić młodym ludziom m.in. organizację czasu wolnego, zabawę, rozwój zainteresowań, integrację.

Zajęcia mogą być realizowane od 25 kwietnia do 31 maja 2022 roku.

Organizacje pozarządowe mogą wystartować w dwóch konkursach, jakie ogłosiło Miasto – jeden z nich obliguje je do współpracy z CK Zamek i Teatrem Animacji. W każdym z naborów na NGO czeka do 10 tys. zł dofinansowania. 

Na zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży z Ukrainy Miasto przeznaczyło łącznie 170 tys. zł. Więcej informacji o naborze na stronie witkac.pl.

AW
Print Friendly, PDF & Email