Dzień pełen wrażeń dla uczniów szkół średnich

Dzień pełen wrażeń dla uczniów szkół średnich
Fot. ANS Elbląg

30 marca uczniowie ze szkół średnich w Starogardzie Gdańskim, Kwidzynie oraz Elblągu wzięli udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu w ramach „Akademii Praktycznie Stosowanej”.

Przyszli informatycy na dwóch wykładach prowadzonych przez Dyrektora Instytutu Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu dr inż. Jacka Paluszaka mieli okazję zaznajomić się z najważniejszymi aspektami programowania i sztucznej inteligencji.

Na pierwszym z nich uczniowie poznali genezę programowania oraz dowiedzieli się, jakie są najnowsze trendy w technologiach programistycznych. W trakcie wykładu zostały przedstawione najpopularniejsze języki programowania wraz z informacjami o ich dedykowanym przeznaczeniu i wykorzystaniu w praktyce.

Wykład poświęcony sztucznej inteligencji rozbudził wyobraźnię słuchaczy. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o najnowszych trendach w tworzeniu sztucznej inteligencji, ale również o nurtach filozoficznych i głównych założeniach w jej projektowaniu.

Jednak wykłady nie były końcem atrakcji zaplanowanych dla młodzieży.
Warsztaty pokazowe prowadzone przez Patryka Redzińskiego, Macieja Sieradzkiego oraz studentów ANS w Elblągu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Drony, wirtualna rzeczywistość, skanowanie 3D oraz programowalne ramię robotyczne skutecznie przyciągały uwagę uczniów i zapewniły im wspaniałą zabawę.

O prawdziwy zawrót głowy mogła ich również przyprawić mnogość interesujących laboratoriów w Instytucie Politechnicznym ANS w Elblągu.
Dyrektor Instytutu Politechnicznego ANS w Elblągu dr Agata Rychter, prof. uczelni i dr inż. Bartłomiej Brzeziński wraz ze studentami z Koła Naukowego CREO zadbali o to, aby uczniowie aktywnie spędzili czas w wielu laboratoriach związanych z budownictwem oraz mechaniką i budową maszyn.

Młodzież zainteresowana chemią również znalazła coś dla siebie. W laboratoriach chemii, biologii i ekologii inż. Kinga Bąk wraz ze studentami zapewnili uczniom możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju eksperymentach tj. oznaczanie twardości wody metodą miareczkowania, czy też przygotowywanie mydeł.

Wizyta uczniów w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu zwieńczyła dzień pełen wrażeń. Dyrektor Biblioteki mgr Iwona Osmulska pokazała im nie tylko Bibliotekę, ale również najnowszą wystawę w Galerii Filar Sztuki zatytułowaną „Czarna kreska – kolorowa plama”.

Print Friendly, PDF & Email