Pomóżmy Konstancji wrócić do życia

Pomóżmy Konstancji wrócić do życia
fot. archiw. prywatne

Konstancja Siejna ma dopiero niespełna 1,5 roku, a za sobą prawdziwą batalię o zdrowie i życie. Od 3ciej doby życia zaczęły się jej problemy z karmieniem, które trwają do dziś. Dziewczynka nie przyjmuje pokarmów i płynów samodzielnie. Jedzenie traktuje jako swojego wroga, gdyby nie pomoc medyczna jest w stanie zagłodzić się. Obecnie jest na sodzie i w lutym czeka ją operacja wstawienia PEG-a. Mimo licznych konsultacji medycznych, lekarze nie potrafią jej zdiagnozować.

Konstancja po urodzeniu otrzymała 10 pkt w skali Apgar. Od 3-ciej doby życia zaczęły się jej problemy z karmieniem. Każdy łyk okupiony był batalią krzyku i płaczu. Gdy ukończyła drugi miesiąc życia trafiła do Dziecięcego Szpitala Polanki w Gdańsku gdzie stwierdzono zapalenie układu moczowego. Od tego czasu całkowicie odmówiła jedzenia. Po dziewięciu dniach nawadniania kroplówkami została przetransportowana do szpitala Copernicus ul. Nowe Ogrody w Gdańsku, gdzie lekarze zdecydowali o założeniu zgłębnika nosowo- żołądkowego (sondy). Pomimo licznych hospitalizacji w różnych szpitalach (Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Szpital Copernicus Nowe Ogrody w Gdańsku, Dziecięcy Szpital Polanki).

– Do dzisiaj nie postawiono trafnej diagnozy dlaczego nasza córeczka nie potrafi jeść. Konstancja przeszła kilka głodówek. Niestety bez powodzenia – opowiada zrozpaczony Piotr Siejna, tata dziewczynki.

Nie chcąc pogodzić z tym stanem rzeczy, rodzice Konstancji wciąż poszukują rozwiązania. Konsultowali ją prywatnie z najlepszymi specjalistami z całej Polski (genetycy, chirurdzy, gastrolodzy, kardiolodzy, neurologopedzi, pediatrzy). Kosia od 4. miesiąca życia była rehabilitowana metodami: Wojty oraz Bobath. W 10. miesiącu życia Konstancja otrzymała legitymację dziecka niepełnosprawnego.

– W 12. miesiącu życia córki podjęliśmy terapię czaszkowo- krzyżową. Wykonaliśmy również badania genetyczne: mikrodelatacji macierzy oraz Wes TRIO. Niestety problem okazuje się być bardziej złożony i do dzisiaj nie znamy wroga z którym walczymy. Jesteśmy na początku długiej i żmudnej drogi. Obecnie czekamy na założenie gastrostomii (PEG). Kosia karmiona jest przez pompę żywieniową, należy do Poradni Żywienia dla Dzieci oraz Poradni Genetycznej. Podejmij proszę razem z nami walkę o lepszą przyszłość dla Naszej Kosi. Przekaż proszę wpłatę lub 1% podatku – apelują rodzice dziewczynki.

Link do zbiórki: BO W ŻYCIU – NAJWAŻNIEJSZE JEST ŻYCIE – Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” (kawalek-nieba.pl)

Print Friendly, PDF & Email