„Pokonać bezdomność” 2020. Rusza dodatkowy konkurs ofert

„Pokonać bezdomność” 2020. Rusza dodatkowy konkurs ofert
Fot. pixabay.com

Od 50 tys. do nawet 300 tys. zł na dostosowanie placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych do obowiązujących standardów. Ministerstwo Rodziny ogłasza dodatkowy konkurs ofert w ramach tegorocznej edycji programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”.

Oferty w ramach dodatkowego konkursu do programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” 2020 można składać do 3 lipca br.

– Zachęcamy do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Dotację – od 50 tys. do 300 tys. zł – można uzyskać na realizację działań w ramach modułu dotyczącego infrastruktury – informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Moduł ten dotyczy wsparcia podmiotów w dostosowaniu do obowiązujących standardów prowadzonych przez nie placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych.

W ramach dodatkowego konkursu ofert do wzięcia jest 1,5 mln zł.

– Osoby bezdomne mogą być włączone do realizacji prac remontowych czy adaptacyjnych. To szansa na aktywizację zawodową tych osób – podkreśla minister Marlena Maląg. Jak dodaje, ważne jest, by placówki oferujące wsparcie osobom bezdomnym były miejscami bezpiecznymi i spełniającymi standardy.

Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać listem poleconym do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Departament Pomocy i Integracji Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa. Na kopercie należy umieścić dopisek: „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” – konkurs dodatkowy.

Więcej informacji na ten temat – KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: MRPiPS
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email