Pobiegną charytatywnie dla niewidomej Mai

Pobiegną charytatywnie dla niewidomej Mai
Fot. nadesłane

Fundacja „Wystarczy Jeden Uśmiech” zaprasza na I Mistrzostwa Elbląga w biegach przełajowych, które odbędą się 12 września w Bażantarni.

Jak podkreślają organizatorzy, postanowili połączyć krzewienie sportu z pomocą, dlatego też event ma cel, którym jest zbiórka funduszy na rehabilitację 6-letniej elblążanki Mai. Start godzina 10:00. Zapisać na dowolny bieg można się również w dniu Mistrzostw, o godzinie 8:00 w biurze zawodów.

Maja to cudowna dziewczynka urodzona 4 miesiące za wcześnie. Długo trwała walka o jej życie, podawano bardzo silne leki. Maleńkie życie uratowano, niestety ucierpiał wzrok. Maja nieodwracalnie go straciła. Rodzice z pomocą dziadków robią co mogą, by była w miarę samodzielna jednak to długi i bardzo kosztowny proces. Maja uczęszcza do przedszkola dla dzieci niewidomych oddalonego o 60 km od Elbląga, gdzie dojeżdża każdego dnia. Koszty turnusów rehabilitacyjnych, terapii logopedycznych to tysiące złotych. Ty też możesz pomóc rodzicom Mai w walce o samodzielność i edukację córki.

Print Friendly, PDF & Email