Dworczyk: Nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw COVID-19

Dworczyk: Nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

Nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw COVID-19 – zapewnił w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany podczas internetowej części rozmowy w radiu RMF FM o akcję szczepień zauważył, że „dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni i nie są przekonani do szczepień”. – Tego rodzaju postawy społeczne nie zmieniają się w tydzień, miesiąc czy w kwartał. Tu potrzebna jest długotrwała akcja edukacyjna – zauważył minister.

Jak dodał, prawie 60 proc. dorosłych Polaków jest już zaszczepionych, a wśród osób powyżej 70 roku życia odsetek ten wynosi blisko 80 proc. Zaznaczył jednak, że jest to niewystarczające.

– Nie mamy co się oszukiwać, że nagle wymyślimy kolejną akcję promocyjną, bo akcji promocyjno-informacyjnych było już bardzo dużo i wszelkie możliwe sposoby, wykorzystywane też w innych krajach, były wykorzystane, że tu coś się zmieni – mówił szef KPRM.

– Są tylko dwie możliwości – jedna, to jest długofalowa akcja edukacyjna, ale tu nie będzie szybkich efektów. Jeśli ktoś chciałby szybki efekt, to są przymusowe szczepienia. My nie chcemy wprowadzać przymusowych szczepień – zapewnił Dworczyk. (PAP)

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email