Olsztyński Budżet Obywatelski

Olsztyński Budżet Obywatelski
Fot. mat. prasowe

Już drugi raz Olsztyn będzie realizować realizować OBO z wykorzystaniem platformy do obsługi wniosków glosujobo.olsztyn.eu. Pod tym adresem znaleźć można także wiele przydatnych informacji. Zanim wykonasz trzy kroki do złożenia wniosku, przygotuj się.

Przede wszystkim, żeby złożyć wniosek do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego trzeba poznać potrzeby swojego otoczenia. W tym roku przyjmujemy wnioski o zasięgu osiedlowym i miejskim. To oznacza, że nasza propozycja, pomysł może służyć albo najbliższej społeczności, albo wszystkim mieszkańcom w mieście. Jeśli znasz najważniejsze potrzeby swojej społeczności warto znaleźć „wspólników” pomysłu. Wniosek osiedlowy należy poprzeć jednym podpisem i pamiętać, że wymagamy dwóch wnioskodawców. A więc Wasza Trójka już może składać wniosek z opisanym pomysłem.

Jeśli brakuje niezbędnych informacji – urzędnicy służą pomocą w punktach konsultacyjnych – adresy e-mailowe i kontakt telefoniczny znaleźć można na glosujobo.olsztyn.eu.

Dowiedz się, ile może kosztować Wasza propozycja i sprawdź, czy pomysł mieści się w limicie przeznaczonych na realizację OBO pieniędzy. Podobnie jak w ubiegłych latach limity na osiedlach zależą od liczby mieszkańców osiedla a limity projektów miejskich są stałe. 

Jeśli wiecie już, co chcecie osiągnąć – po prostu wejdźcie na stronę glosujobo.olsztyn.eu i wypełnijcie wniosek.

I krok – ustal, czego potrzebujesz Ty i Twoi sąsiedzi, mieszkańcy Olsztyna, na osiedlu, w mieście.
II krok – zadzwoń lub napisz do punktów konsultacyjnych, zdobądź niezbędne informacje dotyczące Twojego pomysłu
III krok – wejdź na stronę glosujobo.olsztyn.eu i wypełnij wniosek on-line

Uwaga! Listę poparcia do wniosku również można złożyć on-line!

Print Friendly, PDF & Email