Warszawa: Miejskie punkty szczepień działają już tydzień. Zaszczepiono niemal 23 tys. osób

Warszawa: Miejskie punkty szczepień działają już tydzień. Zaszczepiono niemal 23 tys. osób
Fot. Pixabay

Tydzień temu rozpoczęły swą działalność cztery miejskie punkty szczepień. – Zaszczepiliśmy pierwszą dawką 22 869 osób, w tym 96 osób z niepełnosprawnością – poinformowała na Facebooku Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

– Jest moc! – napisała wiceprezydent. W zorganizowanych w Warszawie, czterech miejskich punktach szczepień masowych przeciw COVID-19 „może się szczepić nawet 80 tysięcy osób tygodniowo” – zaznaczyła Kaznowska. Podała również ile osób zostało już zaszczepionych pierwszą dawką. W ciągu tygodnia z możliwości zaszczepienia się w miejskich punktach skorzystało „22 869 osób, w tym 96 osób z niepełnosprawnością”.

Wiceprezydent podziękowała osobom, które pomagały w procesie organizacji miejskich punktów szczepień oraz wolontariuszom, „którzy niosą nieocenioną wręcz pomoc” – napisała. Zaprosiła też mieszkańców, aby szczepili się w punktach zorganizowanych przez miasto.

Warszawskie punkty szczepień działają od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00-18:00 w czterech miejscach: największy na stadionie Legii, ul. Łazienkowska 3; w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21; w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25; w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Dojazd do stadionu Legii zapewni specjalna linia autobusowa 901, która kursuje z Dworca Centralnego, przez centrum miasta, z dogodnymi przesiadkami z obu linii metra.

Według strony rządowej szczepimysie.gov.pl wszystkich punktów szczepień na terenie stolicy jest 302. Największym jest ten działający na Stadionie PGE Narodowy – w nim – jak powiedział w środę Szef KPRM Michał Dworczyk, odpowiedzialny także za program szczepień, wykonano już ponad 250 tys. szczepień. (PAP)

Marta Stańczyk
Print Friendly, PDF & Email