Olsztyn: Pomóż dzieciom w Buczy – przekaż radość i zabawki

Olsztyn: Pomóż dzieciom w Buczy – przekaż radość i zabawki
Fot. pixabay.com

Czasami wystarczy najmniejszy gest, by uszczęśliwić drugiego człowieka. Fundacja Wolne Miejsce zachęca do dołączenia do kolejnej pomocowej akcji dla dzieci od dzieci.

To wyjątkowa akcja charytatywna skierowana do szkół, której celem jest przekazanie radości i zabawek dzieciom mieszkającym w Buczy w Ukrainie.

Najważniejsze założenie to zebrać zabawki niedużych gabarytów, kolorowanki, lalki, pluszaki, artykuły plastyczne, pojedynczo pakowane słodycze (lizaki, batoniki, wafelki, cukierki), które trafią do najmłodszych mieszkańców miasta.

Fundacja Wolne Miejsce – ogólnopolska organizacja pomocowa w odpowiedzi na zaproszenie mera Buczy, Anatolija Fedrouka – wyszła z wyjątkową inicjatywą. Ma to być jednocześnie uczczenie Dnia Polskiej Kultury oraz Międzynarodowego Dnia Dziecka na Ukrainie. Już 28 maja w buczańskim parku miejskim odbędzie się specjalne wydarzenie, które będzie okazją do podzielenia się radością i wsparciem z tamtejszymi mieszkańcami. Fundacja postanowiła zorganizować zbiórkę darów dla dzieci, które będą przekazane małym mieszkańcom miasta.

– Dla naszych polskich dzieci kolejna zabawka często staje się tylko krótkotrwałą radością, która po pewnym czasie ląduje w pudle z innymi przedmiotami – mówią przedstawiciele Fundacji. – Dla dzieci ukraińskich natomiast, to często jedyna zabawka, która towarzyszy im przez wiele miesięcy. Dlatego pragniemy włączyć Waszą pomoc, abyśmy mogli przekazać dzieciom w Buczy nie tylko radość, ale także możliwość edukacji i rozwoju poprzez nowe zabawki.

– Zachęcamy, by przyłączyć się do akcji i przekazywać zabawki, pluszaki, kolorowanki, artykuły plastyczne czy słodycze. Przekazane przedmioty zostaną zebrane i podarowane dzieciom w Buczy, gdzie każda zabawka stanie się niezwykłym darem, o którym marzyło wiele małych serc – mówią organizatorzy akcji

Fundacja prosi o przekazanie zgromadzonych w szkołach i przedszkolach darów do budynku Urzędu Miasta przy ulicy Knosały 3 (pok. 26) lub przy pl. Jana Pawła II 1 (pok. 29) najpóźniej do 24 maja.

Print Friendly, PDF & Email