Parapływackie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Warszawie (20-21 maja)

Parapływackie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Warszawie (20-21 maja)
Fot. mat. prasowe

Między 20 a 21 maja w Centrum Sportowym WUM odbędą się Parapływackie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Dla wielu z najmłodszych zawodników będzie to okazja do debiutu i pokazania swoich sił. Dla innych jest to walka o minima na mistrzostwa świata seniorów.

Pływanie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin wśród sportowców z niepełnosprawnością – podczas igrzysk paralimpijskich w Paryżu pływacy zawalczą o 136 kompletów medali.

Wejście na pływalnie to też często dla osób z niepełnosprawnością szansa na przełamanie się (bo własną niepełnosprawność trzeba obnażyć), ale też na doskonałą rehabilitację i poczucie wolności.

Stąd zawody osób z niepełnosprawnościami cieszą się rosnącą popularnością. Oprócz aspektu rehabilitacyjnego najważniejsze jest tu bowiem poszukiwanie przyszłych mistrzów.

To właśnie na takich zawodach startują zawodnicy, którzy w przyszłości będą walczyć o medale dla Polski. Biało-czerwoni juniorzy nie próżnują. Dla wielu z nich, pływających od dawna, tego typu zawody są doskonałą szansą na zaprezentowanie się trenerom kadry seniorskiej oraz wypełnienie minimów pozwalających ubiegać się o miejsce na mistrzostwa świata (te odbędą się w sierpniu w brytyjskim Manchesterze). W seniorskiej kadrze Polski spośród juniorek znajduje się m.in. Nikola Badowska.

Pływanie to doskonała metoda rehabilitacji oraz oswojenia się z własnym ciałem i jego możliwościami. Jest to również jeden z najpopularniejszych sportów paralimpijskich – wśród młodych talentów szukamy przyszłych mistrzów!

Na pływalni WUM w Warszawie pojawią się medaliści i medalistki zawodów cyklu World Series, uczestnicy wyścigów finałowych Mistrzostw Świata Madeira 2022 – nasze nadzieje na dobre występy na międzynarodowych arenach i debiut paralimpijski podczas przyszłorocznych igrzysk w Paryżu. MP juniorów niemal zawsze cieszą się dużą popularnością. Zimowa edycja organizowana w Bydgoszczy na początku stycznia 2023 zgromadziła na starcie ponad 150 zawodników oraz zawodniczek.

Celem zawodów jest popularyzacja parapływania wśród społeczeństwa. Promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia głównie wśród najmłodszych osób z niepełnosprawnościami.

Transmisja z zawodów dostępna będzie na naszym kanale YouTube dostępnym TUTAJ.

STARTujemy w sobotę 20 maja o 10:45.

Organizatorzy zachęcają również do oglądania rywalizacji najlepszych młodych pływaków na żywo na Pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM (ul. Księcia Trojdena 2C).

W sobotę odbędą się dwa bloki konkurencji (10:45-13:30; 14:30-17:00), a w niedzielę zawody zostaną rozegrane między 10:30 a 13:00. Zakończenie planowane jest na godzinę 13:30.

Zawody zostaną sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej Patronatem zawody objął  Polski Komitet Paralimpijski, a patronem medialnym wydarzenia jest TVP Sport. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”.

– Zapraszamy do udziału w rywalizacji oraz kibicowania, a media do przeprowadzenia relacji. Istnieje możliwość abyśmy po zakończeniu zawodów dostarczyli gotowe materiały tekstowe i zdjęciowe (komunikat prasowy). Miło będzie nam państwa ugościć, a w razie potrzeby wesprzeć przy tworzeniu relacji na miejscu w kwestiach merytorycznych i technicznych. W razie zainteresowania proszę o kontakt. W załączeniu plakat zapowiadający zawody – informują organizatorzy.

Więcej szczegółówKOMUNIKACIE ORGANIZACYJNYM oraz na stronie dostępnej TUTAJ.

Fot. nadesłane
Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”
Print Friendly, PDF & Email