Kolejne nowoczesne maszyny w Elbląskim Centrum Edukacji Zawodowej

Kolejne nowoczesne maszyny w Elbląskim Centrum Edukacji Zawodowej
Fot. nadesłane

Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej wzbogaciło się o nowe obrabiarki Hass. Nowoczesny sprzęt, który wykorzystywany będzie w kształceniu zawodowców przekazała nieodpłatnie firma ABPLANALP. Wartość maszyn sięga około miliona złotych.

Fot. nadesłane

W dniu 18 maja 2023 r. w Elbląskim Centrum Edukacji Zawodowej utworzone zostało Centrum Demonstracyjno – Szkoleniowe firmy ABPLANALP (Haas Factory Outlet). 

W uroczystym otwarciu Centrum uczestniczyli: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Maciej Ratyński, członek zarządu wraz ze specjalistami z firmy ABPLANALP, przedstawicie elbląskich i regionalnych zakładów przemysłowych,  oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół zawodowych.

Fot. nadesłane

Utworzenie Centrum Demonstracyjno-Szkoleniowego w ECEZ to koleje działanie w rozwoju Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej,  a jednocześnie poszerzenie oferty kształcenia dla uczniów z elbląskich szkół zawodowych, jak i osób dorosłych.

– Myślę, że mamy dziś najnowocześniejsze szkolnictwo zawodowe w całym kraju. Było to osiem lat temu wielkie wyzwanie, ale dopięliśmy swego. Ponad 30 mln złotych, które zainwestowaliśmy w szkolnictwo zawodowe w dużej mierze pochodziło ze środków unijnych – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Fot. nadesłane

– Chcę pogratulować i podziękować Prezydentowi i wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do powstania tego Centrum.  Ilość zawodów, w których można się tu kształcić, jakość pracowni jest imponująca. Wiem ile to kosztowało pracy i pieniędzy. Cieszę się, że Elbląg jest w rodzinie ABPLANALP – mówił Maciej Ratyński, członek zarządu firmy ABPLANALP.

Fot. nadesłane

Działalność Centrum Demonstracyjno-Szkoleniowego opierać się będzie na obrabiarkach sterowanych numerycznie wykorzystując dwie maszyny, które są własnością ECEZ oraz dwie, które przekazała nieodpłatnie firma ABPLANALP z Warszawy.

Celem działania utworzonego Centrum będzie:

  • podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjno – prezentacyjnych dla uczniów i lokalnego środowiska przedsiębiorców, w zakresie programowania i obsługi  obrabiarek do obróbki skrawaniem,
  • rozszerzenie możliwości prowadzenia działalności  edukacyjnej dla uczniów w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC przez Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej poza obowiązującym  programem nauczania,
  • prezentowanie kompleksowej oferty wsparcia technologicznego w zakresie obróbki skrawaniem, będącej przedmiotem działalności firmy ABPLANALP,
  • propagowanie wiedzy na temat obróbki skrawaniem i obrabiarek firmy Haas.
UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email