Olsztyn: Kolorowanka edukacyjna o kleszczach

Olsztyn: Kolorowanka edukacyjna o kleszczach
Fot. Pixabay

„Kleszczowanka”, to najnowsza kolorowanka edukacyjna, którą PSSE w Olsztynie przekazuje w ręce dzieci w wieku przedszkolnym. To książeczka z ciekawostkami i łamigłówkami o kleszczach. Przez zabawę uczy jak się chronić przed ich wkłuciem w ciało i chorobami, które przenoszą. Otwierając „Kleszczowankę” można wykazać się kreatywnością – rysować, kolorować, pisać, wykreślać, dodawać swoje obrazki.

– Zapraszamy także dorosłych – rodziców, nauczycieli, dziadków, opiekunów do wspólnego spędzania czasu z dziećmi przy „Kleszczowance”. Książeczka może Was wesprzeć w prowadzeniu rozmów na temat sposobów dbania o własne zdrowie – zaznacza PSSE w Olsztynie.

Ilustracje w książeczce są autorstwa Anety Czarnieckiej, znanej jako Obrazownik, która współtworzyła również teksty. Publikacja powstała przy wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Higieny i Zdrowia Publicznego w Olsztynie, a powstała z inicjatywy Oddziału Oświaty i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Kleszczowanka – kolorowanka edukacyjna – KLIKNIJ TU, by pobrać plik

WSSE Olsztyn / oprac. red.
Print Friendly, PDF & Email