Nauka przez zabawę i eksperymenty

Fot. Rafał Sułek

Dodatkowe zajęcia z dzieci i młodzieży na których chętni będą mogli nabywać nowe umiejętności z zakresu e-learningu, druku 3D, programowania oraz robotyki. Nauka matematyki i nie tylko nigdy nie była tak przyjemna. To wszystko w ramach Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania, która została dziś oddana do użytku w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu.


Kliknij w zdjęcie główne i zobacz zdjęcia z otwarcia Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania


Radości z powstania tego wyjątkowego miejsca nie kryli prezydent Elbląga oraz dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta obecni podczas dzisiejszej uroczystości oddania nowych narzędzi do nauki we władanie uczniów.

MPE czyli Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania, w której spotykają się wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola celem zdobywania nowych kompetencji w nauce matematyki i nie tylko w dużej mierze poprzez zabawę. To także miejsce, gdzie funkcjonuje Międzyszkolne Koło Medialne. Miejsce gdzie powstaje międzyszkolna gazetka „O czym ćwierkają wróbelki?” a także przestrzeń, gdzie tworzone są międzyszkolne wiadomości edukacyjne – mówiła Dyrektor Departamentu Edukacji, Małgorzata Sowicka. – Ta pracownia jest dowodem na to, że nasze dzieci będą mogły uczyć się na najlepszym sprzęcie – dodała.

Powstanie Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania w SP 19 jest częścią składową projektu pn. „Matematyka – indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej”. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i umiejętności naukowo-technicznych poprzez doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce i sprzęt, wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, w tym metody eksperymentu u 700 uczniów kl. II-III, doskonalenie kwalifikacji/kompetencji dydaktycznych 100 nauczycieli i organizację zajęć pozalekcyjnych w 15 szkołach podstawowych na terenie Elbląga.

Print Friendly, PDF & Email