Trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności

Trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności
Fot. Rafał Sułek

W Elblągu trwa tegoroczna odsłona Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowana przez elbląski Bank Żywności. Jak informuje w rozmowie z nami Prezes Banku Żywności w Elblągu, w magazynie cały czas przybywa kartonów mąki, cukru, oleju, ciastek, konserw i innych dobrych rzeczy. Akcja potrwa dziś do wieczora.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią przed świętami do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Wolontariusze czekają w okolicach sklepowych kas przy specjalnie oznakowanych koszach. Każdy będzie mógł przekazać im produkty, którymi chce podzielić się z osobami najuboższymi.

Wolontariuszy spotkać będzie można w: marketach – Carrefour, E.Leclerc, Kaufland, Lidl oraz Biedronkach a także w sklepach Stokrotka na Grottgera, Livio na Podgórnej i Vabank na Chopina. Żywność dla najbardziej potrzebujących zbierana jest również w Tolkmicku, Iławie i Suszu.

Bank Żywności w Elblągu organizuje zbiórki od 22 lat.

Print Friendly, PDF & Email