Świątecznie w szpitalnym holu

Fot. Rafał Sułek

Palmy wielkanocne, stroiki, kartki świąteczne i wiele kolorowych dekoracji na świąteczny stół znaleźć można na kiermaszu świątecznym, który odbywać się będzie w każdą najbliższą środę do świąt, w holu głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Podobne kiermasze odbywać się będą także w filiach Biblioteki Elbląskiej przy ul. Wybickiego i Piłsudskiego. Autorami prac są uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Elblągu z ulicy Saperów.


Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację z kiermaszu.


Na kiermaszu znajduje się kilkadziesiąt prac wykonanych przez uczestników terapii zajęciowej z ulicy Saperów 14 D pod kierownictwem terapeutów w ramach prowadzonych w placówce pracowni: krawieckiej, ogrodniczo-florystycznej, witraż i rękodzieło użytkowe, remontowo-techniczna oraz doradztwa zawodowego.

– Jestem emerytowanym nauczycielem techniki i wiem ile trudu, wytrwałości i skrupulatności wymaga wykonanie takich prac. Te które dostępne są na tym kiermaszu są pięknie. Zachwyca mnie ich piękno, estetyka i staranność wykonania. Nic, tylko chwalić instruktorów i tak zdolnych podopiecznych – mówiła w rozmowie z nami jedna z pań, która przyjechała do szpitala z Dzierzgonia odwiedzić bliską osobę a wychodząc z odwiedzin zapoznała się z ofertą kiermaszu i dokonała zakupu kilku wyrobów.

Jak informują nas przedstawiciele WTZ przy Saperów, kiermasz w holu szpitalnym będzie można odwiedzać w każdą środę do świąt od godziny 10:00 do 14:30. Z zastrzeżeniem, że liczba poszczególnych prac jest ograniczona.

– Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do jak najszybszego odwiedzenia naszego stoiska i zaopatrzenia się w nasze wyroby – zachęca Emilia Osica, instruktor terapii zajęciowej. – Nasze wyroby można również oglądać i nabywać w filiach: Biblioteki Elbląskiej przy ul Wybickiego oraz Piłsudskiego w godzinach otwarcia placówek – dodaje.

Print Friendly, PDF & Email