Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w szachach

Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w szachach
Fot. Pixabay

Do 14 lutego zgłaszać się mogą chętni do wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w szachach organizowanych przez Polski Związek Szachowy oraz Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących „Syrenka”. Zawody odbywać się będą w Karpaczu od 25 lutego do 06 marca br.

Zawody mają wyłonić Indywidualnego Mistrza Polski Niepełnosprawnych oraz rozwijać zainteresowanie szachami jako formą spędzania czasu wolnego a także popularyzację tego sportu wśród osób z niepełnosprawnościami.

W zawodach uczestniczyć mogą osoby z niepełnosprawnościami posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności potwierdzony aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub aktualnym orzeczeniem równoważnym. Organizator zastrzega sobie prawo do dopuszczenia do zawodów także osób z lekkim stopniem.

Organizatorzy informują również, że pierwszeństwo udziału w turnieju mają osoby posiadające ranking FIDE powyżej 1400.

Zawody rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Zawody rozegrane zostaną w Hotelu „Nowa Królowa Karkonoszy” w Karpaczu. Organizator zapewnia zakwaterowanie w pokojach dwu i trzyosobowych. Za dodatkową opłatą jest również możliwość zarezerwowania pokoju jednoosobowego.

Organizator zapewnia zegary elektroniczne oraz sprzęt szachowy, jednak nie dysponuje on zegarami mówiącymi ani szachami brajlowskimi.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 14 lutego pod numerem telefonu 504 875 275 lub poprzez e-mail: kornelia.tryjanska@gmail.com

W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, stopień i rodzaj niepełnosprawności, ranking FIDE, ranking krajowy oraz kategorię szachową.

Każdy zawodnik jest zobowiązany do dostarczenia przed rozpoczęciem zawodów kserokopii aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Więcej informacji uzyskać można TUTAJ lub u koordynatora zawodów pod numerem telefonu 504 875 275 lub poprzez e-mail: kornelia.tryjanska@gmail.com

Zawody są współfinansowane ze środków PFRON.

Print Friendly, PDF & Email