Łódź: 71. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących

Łódź: 71. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących
Fot. Pixabay

22 listopada Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentował pierwszą w tym sezonie premierę „Teatru dla niewidomych i słabo widzących”, a jednocześnie już 71. tytuł w ramach projektu. „Uciekinierki”, sztukę napisaną przez Pierre’a Palmade i Christopha Duthuron, wyreżyserowała społecznie (jak wszystkie spektakle w cyklu) Ewa Pilawska.

– „Uciekinierki” to pełna humoru opowieść o kobietach, sile przyjaźni, potrzebie miłości, walce z poczuciem samotności i odwadze bycia sobą. A także o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zawalczyć o swoje szczęście. Wystarczy zrobić pierwszy krok i mieć odwagę zmierzyć się z tym, co może przynieść podróż w „nieznane” – napisano na stronie internetowej Teatru w opisie spektaklu.

– Dziękujemy, że byliście dzisiaj z nami. Dziękujemy, że zjawiliście się tak tłumnie – pokonując drogę do Teatru z bliska i z daleka (pozdrawiamy widzów i widzki z Warszawy) – napisał Teatr Powszechny w Łodzi na swojej stronie.

Pierre Palmade i Christophe Duthuron – „Uciekinierki”

Przekład: Barbara Grzegorzewska. Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska. Obsada: Barbara Szcześniak, Beata Ziejka. Didaskaliusz: Michał Lacheta

Licencja na korzystanie z Utworów muzycznych została udzielona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Źródło: Teatr Powszechny w Łodzi
Print Friendly, PDF & Email