Kartuzy: "NADzwyczajne" uczennice

Kartuzy: "NADzwyczajne" uczennice
Fot. nadesłane

Siedem uczennic Technikum nr 2 w Kartuzach w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, bierze udział w projekcie „NADzwyczajni – oko w oko z niepełnosprawnością”. Patronat nad projektem objął Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Szklanej oraz Kartuskie Centrum Kultury.

Uczennice poprzez swoje działania mają nadzieję wpłynąć zachęcająco na swoich rówieśników by zmienili swoje postrzeganie osób z niepełnosprawnościami. Jak sami mówią, działają lokalnie oraz na social mediach, na których zasięg sięga do ponad 30 tys. osób.

– Zacznijmy od tego skąd nazwa projektu NADzwyczajni? Naszym celem jest, aby poprzez nasze działania podkreślić, że każdy ma w sobie coś NADzwyczajnego i może spełniać marzenia. Ludzie często patrząc na osoby z niepełnosprawnością koncentrują się wyłącznie na niepełnosprawności, a nie po prostu na osobie. Rolą drugiej edycji projektu jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością przez społeczeństwo poprzez łamanie w ciekawy sposób stereotypów na ich temat. Rozpoczęłyśmy zbiórkę nakrętek dla Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej oraz warsztaty w szkołach powiatu kartuskiego, w których wzięło już udział ponad 200 uczniów. Prowadzimy wywiady z ciekawymi gośćmi. Organizujemy powiatowy konkurs plastyczny dla młodzieży na plakat dot. osób z niepełnosprawnością. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na wydarzeniu “Oko w oko z niepełnosprawnością” w Kartuskim Centrum Kultury, w którym udział weźmie 250 uczniów z klas VI-VIII. Dzięki naszym działaniom integrujemy lokalną społeczność i przekazujemy wiele dobrych wartości. Nad naszymi działaniami patronat honorowy objął Starosta Kartuski Pan Bogdan Łapa – mówi Wiktoria Biernat, liderka projektu.

Zachęcamy do obserwowania projektu w mediach społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie.

Print Friendly, PDF & Email