Hiszpanie w półfinale

Czerwona kartka, remis w podstawowym czasie gry i dogrywce oraz seria rzutów karnych. Tak w skrócie można opisać ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy drużynami Anglii i Hiszpanii.

W dzisiejszym ćwierćfinale Anglicy zameldowali się z kompletem punktów po fazie grupowej – wygrywając swoje oba mecze 0:5 z Grecją oraz 2:0 z Francję. Hiszpanie z kolei mieli na swoim koncie jedną wygraną – 0:3 z Izraelem i remis z biało-czerwonymi (1:1).

Jak zapowiadali trenerzy obu drużyn przed tym spotkaniem, obie drużyny przystąpiły do gry bardzo zmotywowane i z nastawieniem na zwycięstwo.

W grupie kilkunastu osób dopingujących Wyspiarzy z trybun stadionu Prądniczanki był Owen Coyle, niegdyś menedżer klubów angielskiej Premier League w piłce jedenastoosobowej. Coyle prowadził m.n. Burnley i Bolton. W Polsce pojawił się, aby wesprzeć swojego syna, Owena Coyle jr., który jest trenerem ampfutbolowej reprezentacji Anglii.

Mecz Hiszpanów z Anglikami był pierwszym w tym turnieju, który zakończył się dogrywką. W niej najpierw gola strzelił Raymond Westbrook, ale kilka minut później wyrównał Alberto Pino. Warto wspomnieć, że niemal całą drugą połowę meczu Hiszpanie grali w przewadze jednego zawodnika, co było pokłosiem czerwonej kartki dla jednego z zawodników Wyspiarzy.

Wielkim hartem ducha wykazał się David Mendes, który w środę po zremisowanym 1:1 meczu z Polską dowiedział się o śmierci matki. Gwiazda Hiszpanów postanowiła pozostać przy drużynie, a pamięć najbliższej mu osoby kibice i zawodnicy uczcili minutą ciszy.

Półfinałowe spotkanie Polska – Hiszpania zostanie rozegrane już w sobotę, 18 września, o godzinie 15:00 na stadionie Cracovii. Bezpłatne wejściówki na ten mecz będzie można odbierać już od godziny 13:00 w kasach po obu stronach stadionu. W drugiej półfinałowej parze zmierzą się Turcja i Rosja. Ten mecz odbędzie się o 17:30, także na stadionie „Pasów”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji naszych reporterów z meczu Hiszpania – Anglia.

Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację.