Gdynia: „Pola Nadziei” znów zakwitną

Gdynia: „Pola Nadziei” znów zakwitną
Fot. Michał Puszczewicz

Hospicja zapewniają opiekę nieuleczalnie chorym dzieciom oraz dorosłym u kresu życia. To ważne i potrzebne instytucje, które warto wspierać. Okazja ku temu nadarzy się w niedzielę, 23 kwietnia. Tego dnia odbędzie się tegoroczny finał akcji „Pola Nadziei”. To wielka kwesta na rzecz pomorskich hospicjów.

„Pola Nadziei” to akcja, która każdej wiosny jest organizowana w wielu polskich miastach, również w Trójmieście i w Pucku. Ma ona na celu nie tylko zebranie środków na bieżące potrzeby pomorskich hospicjów, ale także promocję wolontariatu i opieki hospicyjnej w społeczeństwie. To również okazja do tego, aby okazać swoją solidarność z osobami ciężko chorymi.

Wydarzenie na stałe wpisało się już w gdyński kalendarz, a jego tegoroczny finał zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia. Tego dnia wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować na miejskich ulicach, skwerach i w parkach. Za datek do skarbonki wręczą darczyńcom żonkile – symbol nadziei.

Finałowi akcji zawsze towarzyszą dodatkowe atrakcje.

W tym roku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w Żonkilowej Sztafecie dla zmotoryzowanych, która przemierzy Puck, Gdynię, Sopot i zakończy się w Gdańsku.

Sposobów na pomaganie w ramach „Pól Nadziei” jest jednak więcej. 

Od 14 kwietnia do 8 maja datki będzie można przekazać również online, odwiedzając stronę polanadzieinapomorzu.pl.

Ponadto w wybranych sklepach, firmach i parafiach staną niebieskie skarbonki.

Szczegółowe informacje znajdują się w wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie internetowej www.polanadzieinapomorzu.pl.

O akcji

„Pola Nadziei” na Pomorzu organizują: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni – wraz z domem hospicyjnym dla dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. W tym roku po raz pierwszy do akcji dołącza Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Polska historia „Pól Nadziei” zaczęła się w 1998 roku w Krakowie, dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i od tej pory jest organizowana w kilkudziesięciu miastach.

Print Friendly, PDF & Email