Gdynia: Innowatorzy poszukiwani

Gdynia: Innowatorzy poszukiwani
Fot. Pixabay

Mikrobiologia, hodowla roślin in vitro i analiza chemiczna tzw. superfoods – jeżeli jesteś studentem/studentką nauk przyrodniczych i szukasz nowych wyzwań, zgłoś się do „InnovaBio Pomorze”. Zbliża się już siódma edycja projektu, którego część eksperymentalna odbędzie się w gdyńskim PPNT.

Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do zdobycia cennych, naukowych doświadczeń. Ruszył nabór do siódmej edycji „InnovaBio Pomorze”. Studenci związani z naukami przyrodniczymi znów będą mogli realizować innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe, z których skorzystają firmy.

Tym razem temat przewodni to mikrobiologia, hodowla roślin metodą in vitro i analiza chemiczna superfoods. Studenci stworzą zespoły badawcze, które popracują nad poszczególnymi zagadnieniami w BioLaboratorium gdyńskiego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Projekt potrwa od końca czerwca do końca września tego roku.

– Poszukujemy studentów nauk przyrodniczych, którzy chcą podejmować nowe wyzwania, poszerzać swoją wiedzę, doskonalić umiejętności laboratoryjne oraz aktywnie i odpowiedzialnie angażują się w wykonywane zadania. Ponadto udział w projekcie daje możliwość zrealizowania obowiązkowych praktyk studenckich – wymienia dr Jolanta Grzenkowicz-Wydra, kierownik BioLab w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na skuteczne doskonalenie swojego warsztatu laboratoryjnego i poznanie metod badawczych, udział w szkoleniach i wykładach, przygotowanie do analizy i interpretacji wyników oraz rozwinięcie umiejętności sporządzania raportów i prezentacji. To kompetencje pożądane przez pracodawców, które zwiększają potencjał na rynku pracy.

Rekrutacja uczestników trwa do 24 czerwca. Trzeba wypełnić i przesłać formularz zgłoszenia, który znajduje się na stronie internetowej projektu „InnovaBio Pomorze”. Tam również regulamin.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email