Gdańsk: Dreamlinerem za ocean. Wkrótce bezpośrednie loty z Gdańska do egzotycznych krajów

Gdańsk: Dreamlinerem za ocean. Wkrótce bezpośrednie loty z Gdańska do egzotycznych krajów
Max Walter / pexels

Z Portu Lotniczego Gdańsk już w listopadzie będzie można polecieć m.in. Do Meksyku czy Tajlandii. Tomasz Kloskowski, prezes lotniska zapowiedział to podczas otwarcia pirsu zachodniego Terminalu T2. Pasażerowie na wypoczynek do egotycznych krajów udadzą się na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner.

Zapowiedź lotów z Gdańska za ocean

23 czerwca otwarto oficjalnie pirs zachodni Terminalu T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dzięki temu powiększył się dotychczasowy dworzec lotniczy. Lotnisko zwiększyło swoje możliwości obsługi pasażerów. Z nowego pirsu korzystać będą pasażerowie, którzy udają się lub wracają do krajów spoza strefy Schengen.

– Już niedługo samolotem Dreamliner będzie można nie z Warszawy, a bezpośrednio z Gdańska polecić do takich miejsc jak Meksyk, Dominikana, Kuba i Tajlandia – zapowiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

W podróż do egzotycznych krajów zabiorą pasażerów z Gdańska samoloty Boeing 787 Dreamliner. To oferta firmy Rainbow. Początek lotów w listopadzie, ale już dziś wiele terminów jest rezerwowanych. Według planu wyloty do tych miejsc odbywać się będą raz w tygodniu.

– Dodanie Gdańska do siatki naszych dreamlinerowych połączeń jest wynikiem rosnącego popytu na egzotyczne wakacje oraz dużego potencjału północnej części Polski – powiedział Maciej Szczechura członek zarządu Rainbow.

Nowy, letni rozkład lotów z Gdańska

87 połączeń na 70 lotnisk, do 22 krajów, realizowanych przez 10 przewoźników – tak prezentuje się siatka połączeń z Gdańska, która zaczyna obowiązuje już od marca. W letnim rozkładzie są ulubione wakacyjne kierunki, ale pojawią się też zupełnie nowe propozycje. W ofercie są greckie wyspy: Kreta, Korfu i Santorini, cypryjskie Pafos i Larnaka oraz chorwacki Zadar i Split. Będzie można nadal podróżować na Maltę i do włoskiego Bergamo. Ale w ofercie są także Walencja, Wenecja, Piza, Barcelona i bułgarskie Burgas. Gdańskie lotnisko poleca również podróże krajowe – do Warszawy, Lublina i Wrocławia, a także do Krakowa, dokąd częstotliwość lotów zwiększy się do siedmiu razy w tygodniu. Wciąż bogata jest oferta lotów z Gdańska do Skandynawii i Wielkiej Brytanii.

Cała letnia siatka połączeń z lotniska w Gdańsku:

Ryanair: Aarhus, Alicante, Barcelona-Reus, Billund, Birmingham, Bristol, Burgas, Chania/Kreta, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Korfu, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Santorini, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Wilno, Wrocław, Zadar; 

Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Baracelona El-Prat, Bergen, Billund, Burgas, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Heraklion/Kreta, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesund, Kolonia-Bonn, Kristiansand, Kutaisi, Larnaka, Liverpool, Londyn-Luton, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Santorini, Split, Stavanger, Skelleftea, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku; 

LOT: Lublin, Warszawa 

KLM: Amsterdam; SAS Kopenhaga, Oslo; Lufthansa Frankfurt, Monachium; Eurowings Dusseldorf; Finnair Helsinki; SWISS Zurych; Norwegian Oslo-Gardermoen, Kopenhaga, Szkolholm-Arlanda, Helsinki, Bergen. 

Print Friendly, PDF & Email