Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS
Fot. gdynia.pl/Zapraszamy

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu celów i realizacji marzeń. W całym kraju dotkniętych niepełnosprawnością jest nawet 7 mln osób. Jedynie co trzecia jest czynna zawodowo. Zaledwie 28 proc. z nich pracuje – przy średniej unijnej, która wynosi ponad 40 proc. Dlatego w tym roku dla Dnia Osób z Niepełnosprawnością organizowanego przez ZUS przyświeca idea „Żyj aktywnie!”.

Oddział ZUS w Elblągu zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością, który odbędzie się 17 maja br., przy Teatralnej 4.

Celem wydarzenia jest zawodowe i społeczne uaktywnienie osób z niepełnosprawnością oraz zachęcenie do znalezienia i rozwijania pasji. Akcja ta stanowi doskonałą okazję do upowszechniania informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną oraz aktywizacją zawodową.

Podczas Dnia Osób z Niepełnosprawnością będzie można skorzystać z porad ekspertów min. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zainteresowane osoby będą mogły uczestniczyć w wykładach i spotkaniach informacyjnych, a także dokonać bezpłatnego badania ciśnienia i poziomu cukru.

Swoje prace artystyczne zaprezentują uczestnicy Elbląskiego Stowarzyszenia „LAZARUS”.

Dzień Osób z niepełnosprawnością będzie obchodzony również we wszystkich podległych placówkach terenowych ZUS. Tam również, na naszych klientów czekać będą eksperci oraz wiele niespodzianek i atrakcji.

Print Friendly, PDF & Email