Noc Muzeów w Galerii EL – Grafatak, spektakl, wystawy i konkursy

Noc Muzeów w Galerii EL – Grafatak, spektakl, wystawy i konkursy
Fot. nadesłane

Raz w roku muzea i galerie otwierają swoje wnętrza po zmierzchu, by nocnym markom umożliwić kontakt ze wszystkim co w nich dobre w mrocznej, ale zdecydowanie przyjaznej, trochę tajemniczej atmosferze. Centrum Sztuki Galeria EL – tradycyjnie – również zaprasza w swoje gotyckie progi.

Oto, co Galeria El przygotowała w tegorocznej edycji obchodów Nocy Muzeów:

19:00 Nawa Boczna – rozpoczynają się gry i zabawy dla młodszych i starszych miłośników zagadek i konkurencji. Będą puzzle, gra na spostrzegawczość, sprawdzian umiejętności manualnych w połączeniu z logicznym myśleniem…

19:30 Galeria Laboratorium

ŚWIĄTYNIA – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

Karolina Kardas przybliży zwiedzającym genezę i zamysł powstania swoich prac, prezentowanych na wystawie zatytułowanej „Świątynia”

20:00 – 23:30 Krużganek

GRAFATAK – POWRÓT WENY

Bitwa na rysunki! – świetna i popularna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? 6 artystów w ciągu 3 godzin pojedynkować się będzie artystycznie na zadany temat, umożliwiając na żywo obserwację procesu twórczego. W trakcie organizatorzy troszczą się o publiczność zapewniając jej dobrą muzykę, zabawy i konkursy. Około 23:15 nastąpi wielki finał, podczas którego zostanie wybrany zwycięzca pierwszej edycji!

21:00 i 22:00 Prezbiterium

„Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej” – SPEKTAKL MULTIMEDIALNY w reż. Ludomira Franczaka
Projekt z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i dokumentalistyki. a punkt wyjścia stawia postać artystki, która całe swoje życie dedykowała pracy twórczej, pozostając całkowicie nieznaną zarówno szerszej publiczności, jak i środowisku artystycznemu. Pytane o nią osoby – niewiele pamiętają, dostępne dokumenty i prace są jedynie szczątkiem tego, co rozproszone zostało po jej śmierci. Postać Węgrzynowskiej znika, rozpływa się, lupuje w pojedynczych gestach i słowach. (czas trwania spektaklu ok 30-40 min)

Możliwość obejrzenia bieżących wystaw: Empora I i II – Dyplomy 2019, w Galerii Laboratorium „Świątynia” Karoliny Kardas oraz Malarstwo Piotra Arbarta w Krużganku.

Wstęp na Noc Muzeów – 2 zł

Ponadto możliwość zakupu nowych znaczków/pinów i toreb z grafikami przedstawiającymi elbląskie formy przestrzenne (każdy uczestnik przy zakupie biletu wstępu również otrzyma znaczek).

Warto połączyć spacer po elbląskiej Starówce z odwiedzinami Muzeum Elbląskiego i Centrum Sztuki Galeria EL. Organizatorzy serdecznie zapraszają dorosłych, młodzież i dzieci. Szczególnie tej nocy znajdziecie tu ciekawe działania angażujące Was w różny sposób.

Print Friendly, PDF & Email