Dorota Bojemska nowym ministrem rodziny i polityki społecznej

Dorota Bojemska nowym ministrem rodziny i polityki społecznej
Fot. Przemysław Keler / KPRP

W poniedziałek (27.11) Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Dorotę Bojemską na stanowisko ministra rodziny i polityki społecznej. Była przewodnicząca Rady Rodziny zastąpiła na tym stanowisku Marlenę Maląg.


Dorota Bojemska była m.in. członkiem Krajowej Rady Związku Dużych Rodzin 3+. Od 2019 roku pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rodziny przy ministrze rodziny i polityki społecznej. Była rzeczniczką i inicjatorką szerokiej współpracy z organizacjami pozarządowymi na rzecz postawienia rodziny w centrum zainteresowania Państwa oraz wspólnoty lokalnej. Współpracowała z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Demograficznej w tworzeniu Strategii Demograficznej 2040. Prywatnie żona oraz mama trzech córek i pięciu synów.

Bojemska zastąpiła tym samym Marlenę Maląg, która kierowała pracami resortu przez ostatnie 4 lata.

– Pełnienie funkcji Ministra Rodziny i Polityki Społecznej było dla mnie zaszczytem, mogłam spotkać i poznać wielu wspaniałych oraz oddanych swojej pracy ludzi. Państwa entuzjazm i wsparcie umacniały mnie w przekonaniu, że warto ponosić trud codziennej służby – napisała była już minister rodziny i polityki społecznej.

MRiPS / oprac. red.
Print Friendly, PDF & Email