Dom „Senior+” w Myślenicach otwarty

Dom „Senior+” w Myślenicach otwarty
Fot. MRPiPS

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w uroczystym otwarciu pierwszego Dziennego Domu „Senior+” w Myślenicach. – Aktywność, intelektualna i fizyczna, też społeczna, są ważne dla zachowania sprawności i czerpania radości życia – mówi minister Marlena Maląg.

Z budżetu państwa na utworzenie, wyposażenie i funkcjonowanie tej placówki zostało przeznaczone 300 tys. zł. – Cieszę się tym bardziej, że jest to pierwsza taka placówka w mieście. To 30 miejsc dla seniorów, do aktywnego spędzenia czasu – zaznacza minister rodziny.

Senior+, czyli Domy i Kluby dla seniorów

Dzienne Domy „Senior+” to placówki, w których osoby starsze nie tylko mogą spędzać czas korzystając z oferty kulturalnej czy zajęć sportowych, ale również mają zapewnione posiłki oraz opiekę i pomoc w czynnościach dnia codziennego. Kluby „Senior +” działają w uproszczonej formule, żeby z programu mogły skorzystać również mniejsze gminy.

Minister rodziny przypomniała, że na przełomie roku wystartowała nowa edycja programu „Senior+” z budżetem 80 mln zł na rok 2020. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 28 lutego. Na koniec 2018 roku funkcjonowało około 500 placówek „Senior+”. MRPiPS szacuje, że na koniec 2019 roku doszło kolejnych 300.

Oprac. Red.
Fot. i źródło: MRPiPS
Print Friendly, PDF & Email