Czy to autyzm?

Czy to autyzm?
Fot. pixabay.com

Twoje dziecko ma problemy z komunikowaniem się, nie reaguje na imię, unika kontaktu wzrokowego, zachowuje się nietypowo. Zastanawiasz się czy mogą to być cechy autystyczne? Specjaliści z SOSW nr 2 zapraszają na bezpłatne konsultacje, podczas których pomogą Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

2 kwietnia to „niebieski” dzień – wtedy obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W całym kraju i na świecie z tego tytułu organizowane są wydarzenia, które mają uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a przede wszystkim uświadomić, że takie osoby są wśród nas. Nie inaczej będzie w Elblągu.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, będzie celebrował to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko”. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski: wszyscy pracownicy oraz dzieci uczęszczające do przedszkola ubierają się na niebiesko. Istotnym elementem obchodów święta będzie spotkanie z rodzicami.

– Wiemy jak ważne jest wsparcie rodziców, którzy zauważają u swoich dzieci nieprawidłowości rozwojowe lub społeczne, jak ważne jest wsparcie przy podjęciu decyzji o diagnozie i poszukiwaniu pomocy terapeutycznej dla dziecka. Dlatego też organizujemy Dzień Otwarty ze specjalistą, podczas którego będziemy służyć poradą w zakresie wyboru instytucji, do których rodzic może się zgłosić po dalszą pomoc – zachęca Joanna Hanke, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu.

Rodzice, którzy są zaniepokojeni rozwojem lub zachowaniem swojego dziecka, mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów na co dzień pracujących z uczniami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Konsultacje odbędą się 2 kwietnia 2019 roku w godzinach od 14:00-18:00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu przy ul. Polnej 8A. Zapisów można dokonywać drogą telefoniczną pod numerem 55 625 84 01.

Oprac. MS

Print Friendly, PDF & Email