Cisza. Kamera. Akcja. Nowy młodzieżowy projekt w Kinie Światowid

Cisza. Kamera. Akcja. Nowy młodzieżowy projekt w Kinie Światowid
Fot. Pixabay

Cisza. Kamera. Akcja – młodzieżowy kod filmowy to projekt dedykowany dla szkół i realizowany w ramach programu Europa Cinemas – Collabaorate to Innovate.

W ramach projektu nakręconych zostanie osiem unikatowych videopodcastów (choć nie tylko). Videopodcasty te będą pokazywać sztukę filmową od kuchni. Wraz ze specjalnymi gośćmi rozłożymy to wszystko na czynniki pierwsze. Od kostiumów, po światło czy montaż.

Cel? Zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze kinowej, zakochiwanie się w kinie oraz rozwój pasji. Poprzez warsztaty/prelekcje realizatorzy projektu chcą pokazać uczestnikom, jak oglądać film od strony jego powstania, poddać go analizie, interpretacji twórcy i pokazać, jak został stworzony.

Pierwsze spotkanie (videopodcast + film) poświęcony będzie pracy operatora filmowego (z operatorem Łukaszem Guttem rozmawiać będzie krytyk filmowy Łukasz Maciejewski). Potem młodzież obejrzy film „Oficer i szpieg”.

Pokaz odbędzie się 20 października 2023 roku w dużej Sali Kina Światowid w Elblągu o godz. 10:00. Cykl skierowany jest do szkół średnich, chętne klasy zapraszamy do kontaktu:
adres e-mail: kino@swiatowid.elblag.pl, nr tel.: 697 636 008

Projekt realizowany w ramach programu Collaborate to Innovate Europa Cinemas. Liderem projektu jest Kino Odeon w Sochaczewie, partnerzy: Kino Kameralne w Gdańsku, Kino Światowid w Elblągu.

Print Friendly, PDF & Email