Biegali walcząc z cukrzycą

Fot. Rafał Sułek

Pogoda nie przeszkodziła elbląskim miłośnikom biegania stanąć na starcie 143. odsłonie parkrun. Tym razem pobiegli w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocny „Policz się z cukrzycą”. Zebrano ponad 3 tys. złotych.


Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację z wydarzenia


Bieg „Policz się z cukrzycą” już po raz 19-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie – zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy. 

Organizacja biegu to wsparcie realizowanego przez WOŚP od 2004 roku Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są właśnie na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. 

W elbląskim Parku Modrzewie dziś na starcie stanęło ponad 70 osób. Tego dnia nie liczył się wynik a jedynie udział. Szczególny więc ukłon dla uczestników, że mimo deszczowo-chłodnej pogodny zdecydowali się stanąć na linii startu.

Bieg poprzedziły licytacje na rzecz elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które przyniosły niemal trzy tysiące trzysta złotych wrzutek do puszek.

Print Friendly, PDF & Email