Warszawa ozonuje place zabaw i siłownie plenerowe

Warszawa ozonuje place zabaw i siłownie plenerowe
Fot. pixabay.com

W nocy z 3 na 4 czerwca rozpoczęło się ozonowanie pierwszych ogólnodostępnych placów zabaw i siłowni plenerowych w Warszawie. – Poprawi to bezpieczeństwo warszawiaków i gości, którzy w weekend będą szczególnie chętnie odwiedzać te miejsca – zaznaczają władze miasta.

Wodą wysoko ozonowaną zdezynfekowano już 11 placów zabaw w dzielnicach: Rembertów, Targówek, Wawer i Wesoła. Kolejne zostaną odkażone wieczorem i w nocy z 5 na 6 czerwca.

Do soboty miasto zdezynfekuje łącznie 142 wskazane przez Zarząd Zieleni największe i najczęściej odwiedzane place zabaw oraz siłownie plenerowe we wszystkich dzielnicach.

– Wcześniej odkaziliśmy place zabaw przy żłobkach, miniżłobkach, przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach tuż przed ich otwarciem. Było to łącznie 1 040 obiektów – czytamy na stronie internetowej miasta Warszawy.

Do dezynfekcji służby miejskie używają wody wysoko ozonowanej (OWWO), która niszczy bakterie i wirusy szybciej niż inne środki. OWWO powstaje według technologii opatentowanej i wdrożonej przez polską firmę – potrzeba do tego jedynie wody, tlenu i energii elektrycznej.

OWWO jest bezpieczna dla ludzi i zalecana do dezynfekcji przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Warszawskie służby używają jej w czasie pandemii również do dezynfekcji ulic, placów miejskich, przystanków, przejść podziemnych, dworców, okolic szpitali i DPS-ów.

Oprac. MM
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email