Świadczenia będą wypłacone przed świętami?

Świadczenia będą wypłacone przed świętami?

500 plus, świadczenia rodzinne, alimentacyjne – minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska zaapelowała do władz samorządowych, by należne rodzinom świadczenia zostały wypłacone jeszcze przed świętami.

„Zwracam się do Państwa z apelem o dołożenie wszelkich starań, aby w Państwa miastach i gminach wypłata należnych rodzinom świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, nastąpiła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia” – głosi list skierowany do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Minister Rafalska przypomina, że rząd zabezpieczył środki finansowe na wypłatę tych świadczeń, a wypłata przed świętami „pozwoli zapewnić polskim rodzinom wsparcie materialne, które przyczyni się do godnego i spokojnego spędzenia tego szczególnego okresu”.

„Będę bardzo wdzięczna za zrozumienie tej ważnej sprawy” – apeluje minister Rafalska. Szefowa MRPiPS dziękuje jednocześnie samorządom za dotychczasowe zaangażowanie w realizację wypłat świadczeń oraz życzy „szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia”.

Źródło: kurier.pap.pl