Seniorzy rywalizowali w stolicy

Seniorzy rywalizowali w stolicy
Fot. Adminstrator

W sobotę (28 września) na terenie miejskiego stadionu przy ul. Konwiktorskiej 6, stołeczni nestorzy rywalizowali podczas trzeciej edycji Warszawskiej Olimpiady Seniorów. Uczestnicy zawodów podejmowali wyzwania w wybranych dyscyplinach olimpijskich i konkurencjach rekreacyjnych.

Warszawska Olimpiada Seniorów to jednodniowa impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym dedykowana osobom w wieku 60+. Za nami trzecia odsłona tej wyjątkowej inicjatywy odpowiadającej na potrzeby nestorów, którzy chcą rozwijać swoją aktywność fizyczną. Na terenie sportowego ośrodka przy ul. Konwiktorskiej 6, w godz. 10:00-15:00 rządzili wyłącznie seniorzy.

Zawody prowadzone były w kilku dyscyplinach olimpijskich, m.in.: bieganie, pływanie, pchnięcie kulą, skok w dal, strzelanie z łuku, a także rywalizacja na ergometrach wioślarskich. Seniorzy mogli również przetestować swoje siły w wybranych konkurencjach rekreacyjnych, takich jak zajęcia gimnastyczne i aerobowe, aqua aerobik czy nordic walking.

Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: 60-70 lat, 71-80 lat i powyżej 80 lat. Każdy z uczestników otrzymał pakiet okolicznościowych gadżetów, w którym znalazła się m.in. pamiątkowa koszulka. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali udekorowani medalami – trofeami potwierdzającymi udział w tym sportowym wydarzeniu. Dodatkowo obok części sportowej zaplanowano wiele niespodzianek rekreacyjnych, które były skierowane do wszystkich bez względu na wiek i poziom sportowego zaawansowania.

Uczestnicy imprezy wzięli udział w szeregu atrakcyjnych konkurencji, konkursów i zabaw prowadzonych przez animatorów. Czekało na nich również Miasteczko Zdrowego Seniora, gdzie mogli skorzystać z darmowych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej). Dodatkowo na scenie pojawiły się występy warszawskich seniorów, były też zabawy z wodzirejem, a także występ Kapeli Praskiej.

Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przewidzieli poczęstunek, który został przygotowany w specjalnej strefie gastronomicznej.

Warszawska Olimpiada Seniorów organizowana jest przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, a realizowana ze środków m.st. Warszawy.

Dominika Wiśniewska
Źródło: um.warszawa.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email