Dzieci pobiegną w Małym Biegu Niepodległości

Dzieci pobiegną w Małym Biegu Niepodległości
Fot. Adminstrator

W poniedziałek, 11 listopada, nasze miasto ponownie będzie gościło biegaczy, a wszystko za sprawą VI Elbląskiego Biegu Niepodległości na 10 km. Można będzie również pobiec w sztafecie 3 x 3333 m, a na starcie staną też dzieci, które pobiegną w Małym Biegu Niepodległości.

Elbląski Bieg Niepodległości stał się bardzo popularny wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Świadczyć o tym może ilość chętnych – zarówno dorosłych, jak i dzieci – których w każdej edycji przybywa. Oprócz biegu głównego tradycyjnie odbywają się także biegi towarzyszące. W tym roku na trasie ponownie zobaczymy młodych biegaczy, którzy wystartują w Małym Biegu Niepodległości. W zależności od kategorii wiekowej, dzieci będą miały do pokonania dystans od 50 do 600 metrów. Biegi dziecięce rozpoczną się o godz. 11 na ulicy Teatralnej.

– Już prawie 150 dzieci zostało zapisanych na Mały Bieg Niepodległości – informuje Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR. – Wprawdzie zapisy przyjmowane są do 3 listopada, ale sugerujemy, aby nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracji do Małego Biegu Niepodległości należy dokonać za pomocą serwisu Elektroniczne Zapisy.

Cały czas trwają także zapisy do biegu głównego, którego start zaplanowano na godz. 13:30. Zawodnicy wyruszą z ulicy Teatralnej (nieopodal placu Jagiellończyka) i będę mieli do pokonania 10km – trzy pętle o długości 3333 m każda. Trasa będzie biegła ulicami: Teatralna (start i meta), Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, 12 Lutego, Armii Krajowej (tzw. agrafka), 12 Lutego i ponownie Teatralna. Podobnie jak w poprzednich latach, dla biegaczy przygotowana jest sztafeta, w której każdy z trzech zawodników ma do przebiegnięcia jedną pętle. Aby zapisać się na bieg główny na 10 km lub sztafetę należy dokonać rejestracji na stronie: elektronicznezapisy.pl.

Każdy zawodnik (biegu głównego, sztafet oraz biegu dziecięcego) otrzyma okolicznościowy medal, a przed biegiem pakiet startowy. Pakiety te będą do odebrania w biurze zawodów, które będzie mieściło się w budynku lodowiska „Helena” MOSiR, ul. Karowa 1 w Elblągu (sala konferencyjna) i czynne będzie w niedzielę, 10 listopada w godz. 10.00-15.00 oraz w dniu imprezy, 11 listopada (poniedziałek), w godz. 09.00-15.00. Zaplecze socjalne (szatnie) oraz depozyt dla startujących będą znajdowały się również w budynku lodowiska.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem biegu jest: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

Więcej szczegółów, regulamin i mapa, dostępne są na stronie MOSiR, w zakładce VI Elbląski Bieg Niepodległości.

MOSiR
Print Friendly, PDF & Email