Senior: Wypowiedz się na temat Gdańskiej Rady Seniorów! Taka okazja już jutro

Senior: Wypowiedz się na temat Gdańskiej Rady Seniorów! Taka okazja już jutro

Czym powinna się zajmować Gdańska Rada Seniorów? Jak zachęcić srebrnych gdańszczan do zaangażowania się w jej pracę? Co powinno znaleźć się w statucie Rady? M.in. na te tematy będzie można porozmawiać podczas kolejnych już spotkań informacyjnych, które zaplanowano także w tym tygodniu.

Najbliższa okazja, by podzielić się swoją opinią na temat Gdańskiej Rady Seniorów będzie już jutro, 15 maja o godz. 16 – przed spotkaniem z mieszkańcami Przeróbki „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” w Szkole Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26. Dwa dni później, 17 maja o  godz. 16.30 w Gdańskim Archipelagu Kultury przy ul. Turystycznej 3 zaplanowano kolejne rozmowy w tej sprawie. Spotkania i konsultacje potrwają do 8 czerwca.

– Rada ma być ciałem doradczym, który będzie nam wskazywał kierunki polityki senioralnej w naszym mieście – mówi Beata Dunajewska, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia w Radzie Miasta Gdańska.

W Radzie zasiądzie 30 gdańszczanek i gdańszczan, którzy ukończyli 60 lat oraz 4 przedstawicieli organizacji pozarządowych. W każdym okręgu wyborczym wybieranych będzie 5 radnych senioralnych. Wyjątkiem jest okręg nr 5 – tam wyłonionych zostanie 6 radnych oraz okręg nr 1, gdzie wybranych zostanie 4 radnych.

– Chętni mogą zgłaszać swoje uwagi do projektu uchwały w sprawie powołania senioralnej rady. Należy je przekazywać na piśmie lub drogą elektroniczną na adres Biura Rady Miasta – tłumaczy zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

  Anna Mizera–Nowicka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18118 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.